Restaurant-guide.cz

Asijské restaurace v Praze

Indická restaurace, čínská restaurace, thajská restaurace, japonská restaurace, malajská restaurace, vietnamská restaurace, korejská restaurace

Staré čínské přísloví říká, že jídlo je důležitější než císař. Asie je rájem jídla a každá země nabízí fascinující pokrmy plné exotických koření, omáček, ovoce, zeleniny
a mas. V Asii se konzumuje téměř všechno a jídlo bývá na každém rohu. Čínská kuchyně, korejská kuchyně a japonská kuchyně používají podobné omáčky ze sóji,
v zemích jižní Asie zase najdete více rybí omáčky, kokosu, karí past a chilli. Pokrmy některých kuchyní mají jednoduchou přípravu, v Japonsku se k vaření přistupuje
s uměleckou pečlivostí, strohostí přísad a minimalismem, zatímco thajská kuchyně, indonéská kuchyně, malajská kuchyně nebo indická kuchyně je orchestrem koření
a rafinovaných kombinací chutí slaných sladkých, kyselých a pálivých. Vlivem náboženství bude v Indii méně pokrmů z hovězího a pestrá nabídka vegetariánských jídel, v Indonésii zase naopak méně vepřového a v Číně nebo Vietnamu se konzumuje prakticky všechno. Japonská, korejská nebo vietnamská kuchyně patří mezi nejzdravější na světě, čínská a indická zase mezi nejrozšířenější.

V asijských restauracích je zvykem se o jídlo dělit, proto bývá často zvykem servírování doprostřed stolu. Ke konzumaci se často používají hůlky.

V asijské kuchyni se používá čerstvá zelenina a ovoce, kterému se zde celoročně daří díky příznivému klimatu, z masa především drůbež a mořské plody. Pilířem celé asijské kuchyně je rýže, kterou mají všechny země společnou, hodně jídel je nudlových, což představuje jednoduchý a rychlý způsob občerstvení, naopak zde nenajdete například mléčné výrobky ani pečené cukrářské zákusky. K jídlu se často servíruje čaj, v čínské restauraci hlavně jasmínový, v indické kořenený čaj s mlékem
a v korejské například ženšenový.

Asijské restaurace jsou rozšířené po celém světě a i u nás je několik podniků, kde můžete ochutnat vynikající asijské speciality.

Doporučené asijské restaurace v Praze

Restaurace Asian Temple
Praha 1, Bílkova 13, Tel: 222 311 659

Bohatý průřez kuchyně jihovýchodní Asie v jedinečném stylovém interiéru. Ochutnáte japonské dušené knedlíčky Gyoza, korejský hovězí tataráček, tradiční thajské nudle, tandoori speciality, hovězí Wagyu steak, jehněčí po sečuánsku, sushi a další speciality. Výběr světových vín včetně čínských. Podnik také disponuje velkým Teppanyaki stolem, kde šéfkuchař připravuje svoje speciality přímo před vámi.

Restaurace Buddha Bar
Praha 1, Jakubská 8, Tel: 221776400

Luxusní podnik Buddha Bar, který je součástí mezinárodního řetězce, se nachází ve vskutku stylovém prostředí, kde je dáván mimořádný důraz na každý detail interiéru
i jednotlivých pokrmů, včetně světel a hudby. Místu vévodí obří socha Buddhy. Restaurace se zaměřuje na pokrmy asijské kuchyně, ve kterém nechybí sushi, čínské, vietnamské, japonské nebo thajské speciality. Restaurace disponuje zárověň populárním barem s širokou nabídkou drinků včetně vlastních signature koktejlů.

Restaurace Made in Japan
Praha 1, Rytířská 10, Tel: 224 235 604

Japonská restaurace a sushi bar Made in Japan v centru Prahy nabízí množství tradičních japonských pokrmů a především velký výběr sushi a sashimi. Každou středu zde probíhá akce neomezené konzumace sushi a dalších specialit za jednorázový poplatek. Specialitou podniku jsou Pastrami z mečouna, Omakase sushi sety, zapečené svatojakubské mušle nebo krevetové špízy. Za ochutnání také stojí dušené knedlíčky Gyoza nebo některá z mnoha japonských polévek.

Restaurace Indian Jewel
Praha 1, Týn 6, Tel: 222 310 156

Indická restaurace Indian Jewel vedle Staroměstského náměstí je provozována indickým majitelem a vaří zde indičtí kuchaři a můžete zde ochutnat autentické indické speciality. Samosa, pakora, máslové kuře v rajské omáčce, jehněčí Vindaloo, dušené jehněčí ve špenátu nebo speciality z Tandooru.

Restaurace Café Buddha
Praha 2, Balbínova 19, Tel: 606 980 612

Café Buddha představuje koncept autentické thajské kuchyně. Ochutnáte ty nejznámější thajské pokrmy, polévky Tom Kha, Tom Yum, populární ostré saláty, nudle Pad Thai, červené a zelené kari, Massaman kari, nebo Panang kari, které zde připravují z hovězích líček. Chcete-li ochutnat průřez thajské kuchyně, podnik nabízí vyvážené a zajímavé degustační menu. Podnik navíc pořádá pravidelně velice populární kurzy sushi a kurzy thajské kuchyně.

Restaurace Garuda
Praha 7, Milady Horákové 12, Tel: 730 890 424

Ve stylové indonéské restauraci v Holešovicích můžete ochutnat řadu tradičních specialit, které vaří indonéský šéfkuchař. Kuřecí špízy Satay, salát Gado Gado, balinéský salát ze sušeného tuňáka, jávanské kari, hovězí rendang ze Sumatry, lososa v banánovém listu a další speciality.

Restaurace Občanská plovárna
Praha 1, U Plovárny 8, Tel: 257 531 451

Thajská restaurace Občanská Plovárna nabízí autentickou kuchyni, kterou zde vaří thajský šéfkuchař. Můžete zde ochutnat známé thajské polévky, nudle, kari a saláty a navíc speciality z mořských plodů a ryb, například kraba v kari omáčce. Restaurace v letních měsících nabízí posezení na zahrádce přímo u Vltavy
a každou neděli v restauraci probíhá thajský brunch.

Restaurace Sushi Maru
Praha 1, Václavské náměstí 1, Pasáž Koruna 1. patro, Tel: 212 812 063

Japonská restaurace Sushi Maru, která se nachází v prvním patře Paláce Koruna, nabízí bohatý výběr japonských sushi a sashimi setů a dalších japonských specialit. Grilované masa s teriyaki omáčkou, soba nudle, pokrmy v tempuře, polévky s udon nudlemi, ceviche z mořských plodů, taštičky gyoza a další.

Thai Box Food
Praha 1, Senovážné náměstí 6, Tel: 774 645 907

S autentickou thajskou kuchyní a výhradně veganským konceptem se můžete seznámit v restauraci Thai Box food. V malém a útulném podniku ochutnáte smažené široké rýžové nudle s tofu, sójové placičky s červeným curry, papájový salát, zelené curry a další speciality, které zde připravuje thajská šéfkuchařka.

Bistro Woker
Praha 8, Urxova 436, Tel: 222 314 712

Asijské "Take Away" bistro Woker v Karlíně nabízí bohatý průřez jihoasijskou kuchyní. Thajské rolky, kuřecí Satay, Miso polévka, singapurské nudle, nudle ramen
s kachnou, sushi, kari speciality a další. Podnik vede Tomáš Stehlík, šéfkuchař
s bohatými zkušenostmi z celého světa, který asijskou kuchyni také učí na Pražském kulinářském institutu.

Restaurace Sansho
Praha 1, Petrská 25, Tel: 222 317 425

Restaurace Sansho nabízí unikátní selekci asijských specialit v moderní verzi s kombinací zajímavých chutí a vůní. Podnik, který vede britský šéfkuchař Paul Day, nenabízí stálý jídelní lístek, vaří z dostupných čerstvých surovin a večere servíruje formou 6 degustačních chodů, které si můžete sestavit dle vlastní chuti po dohodě
s personálem. Můžete ochutnat speciality jako pečený bůček s vodním melounem, indonéské hovězí maso dušené 12 hodin nebo sashimi z lososa. V podniku vládne neformální atmosféra, točí se zde vynikající novopacké pivo a připravují zajímavé koktejly.

Restaurace SaSaZu
Praha 7, Bubenské nábřeží 306/13, Tel: 284 097 455

Holešovická restaurace Sasazu nabízí jedinečný průřez jihoasijskou kuchyní a to indickou, thajskou, indonéskou, malajskou, hongkongskou, vietnamskou a další. Šéfkuchař zde mistrně kombinuje jednotlivé suroviny a koření s prvky Fusion stylu.
K pití můžete ochutnat z široké nabídky vlastních originálních koktejlů. Chcete-li zvládnout základní techniky vaření asijských jídel, šéfkuchař pravidelně pořádá kurzy vaření.

Restaurace Samurai
Praha 2, Londýnská 73/379, Tel: 222 515 330

Japonská restaurace Samurai na pražských Vinohradech nabízí množství japonských pokrmů, včetně sushi, které je zde možno navíc neomezeně konzumovat každé pondělí. Restaurace jako jediná nabízí unikátní kulinářskou show Teppanyaki, kde přímo před Vámi zručný kuchař připravuje speciality z ryb, mořských plodů,masa a zeleniny s neomezenou konzumací. Show představuje jedinečný kulinářský zážitek.

Rýže, základ asijské kuchyně

Restaurace Buddha Bar

Asian Temple

Satay

Z restaurace SaSaZu

Nudle Bami goreng

© 2008-2018 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autora a vlastníka stránek

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz