Restaurant-guide.cz

Brunch ve vybraných restauracích v Praze

Obvykle nedělní brunch pořádají vybrané pražské restaurace. Jedná se o spojení dobrého jídla, společenské události a příjemného nedělního odpočinku. Brunch je něco mezi snídaní a obědem, trvá od dopoledne do odpoledne a samotné slovo vzniklo spojením anglického breakfast a lunch. Brunche často pořádají v restauracích větších hotelů nebo hotelových řetězců.

Francouzi mají pro podobně strávené dopoledne s hojností jídla název le grand petit déjeuner. I Číňané si podobně užívají své víkendy při Yum Cha, což je tradiční posezení u čaje a konzumace mnoha drobných pokrmů, zvláště dušených knedlíčků v páře. U nás čínské Yum Cha bohužel v restauracích nenajdete, bývá obvyklé mimo Čínu spíše ve větších městech s početnější čínskou komunitou.

Celý brunch funguje nejčastěji formou bufetu za fixní poplatek, někdy formou degustačního menu. Skladba jídel se často liší, může se jednat o švédské stoly plné studené a teplé kuchyně, jednohubky nebo například grilovaní steaků. V ceně také bývají nealko nápoje nebo pivo, víno, káva a čaj. Děti zpravidla mívají výrazné slevy. Součástí nedělního brunche může být i doprovodný společenský program, např. živá hudba, program pro děti.

Chcete-li si tedy vyrazit v neděli s dětmi, přáteli či s obchodními partnery na méně formální setkání, brunch je pro Vás tou pravou volbou.

Brunch ve vybraných restauracích v Praze

Restaurace La Rotonde
Praha 1, Štěpánská 40, Telefon: 222 820 410
Doba trvání: 12.00 – 15.30

Elegantní restaurace La Rotonde ve stylu Art Deco se nachází v centru Prahy, ve známém hotelu Alcron. Zkušený tým kuchařů v čele se známým Romanem Paulusem pro vás každou neděli po celý rok připravují na tomto brunchi skvělé speciality naší i zahraniční kuchyně a to přímo před Vámi. Bohatá nabídka ryb, mořských plodů, salátů, nejrůznějších mas, sushi baru, dezertů a dalších lahůdek jistě potěší každého milovníka dobrého jídla. Součástí brunche je i doprovodná živá jazzová hudba.
Dle svého sloganu "Relax in style"  nabízí restaurace jako bonus ve svém salónku masáže hlavy, krku a trapézů.
V ceně je zahrnuta i konzumace nealkoholických nápojů, piva a vína.
Cena: 1.149 Kč za osobu, děti do 12ti let sleva 50%


Restaurace Meze
Praha 8, Karlínské náměstí 6, Tel: 223 000 665, 727976970
Doba trvání: 11.00 – 15.00

Restaurace MEZE je středomořská restaurace v pražském Karlíně. Hosté se mohou těšit na středomořské hody se širokým výběrem specialit připravených z těch nejčerstvějších surovin. V nabídce jsou čerstvé ryby, plody moře a masa. Klasický studený bufet je navíc doplněný o tradiční dipy jako jsou aioli, taramas či tzatziki. Obvykle je na výběr ze dvou druhů dezertů a oblíbené jsou i zdejší limonády. Jednou měsíčně má nedělní brunch určité téma jako je např. zvěřina nebo regionální speciality.
Cena: 595 Kč za osobu, děti 6 do 12ti let 50% sleva, děti do 6 let zdarma


Francouzská restaurace Art Nouveau
Praha 1, Náměstí republiky 5, Tel: 222 002 770
Doba trvání: 11.00 – 15.00

Ve Francouzské restauraci Art Nouveau, která se nachází v překrásných secesních prostorách Obecního domu, pořádají brunch každou první neděli v měsíci. Brunch je vždy jinak tématicky zaměřený, často s ohledem na sezónní nabídku. Těšit se tak můžete na brunch svatomartinských hus, brunch zvěřinový, houbový, staročeský, jarní a chřestový, šnečí vánoční a mnohé další.
Cena: 1.095 Kč za osobu, děti do 6ti let zdarma


Restaurace Buddha Bar
Praha 1, Jakubská 8, Tel: 221 776 300
Doba trvání: 12.00 – 16.00

Luxusní podnik Buddha Bar ve vskutku stylovém prostředí se zaměřuje na pokrmy asijské kuchyně. Každou neděli zde připravují brunch, kde si vyberete
z bohaté nabídky specialit asijské a evropské kuchyně. Sushi, hovězí burgery, asijské saláty, hovězí wok, grilované ryby, kuřecí kari, dezerty a další. Live DJ a dětský koutek s animátorkou.
Cena: 990 Kč za osobu, děti 6-12 let 495 Kč, děti do 6ti let zdarma


Restaurace Agave
Praha 1, Masná 2, Tel: 607 057 354
Doba trvání: 12.00 – 16.00

Stylová restaurace Agave v centru Prahy, která se zaměřuje na autentickou mexickou kuchyni, každý sobotu a neděli nabízí bohatý brunch, plný lákavých specialit z mexické kuchyně, nabízený formou studeného a teplého bufetu. Ochutnáte marinované rybí Ceviche, steak s fazolemi a salsou, mexické saláty, polévky, omelety, burritos, quesadillas a mnoho dalšího. V době konání brunche jsou vybrané koktejly a další drinky za zvýhodněné ceny.

Cena: A la carte


Restaurace Dock House
Praha 4, Michelská 59, Tel: 261 211 590
Doba trvání: 12.00 – 17.00

Restaurace Dock House připravuje jednou do měsíce brunch a vždy jinak tématicky zaměřený. Brunch mořských a sladkovodních ryb a mořských plodů, brunch asijský, houbový, ke dni matek, aprílový a mnohé další. Brunch je podáván formou studeného a teplého bufetu, nechybí zde předkrmy, saláty, ovoce, polévky a hlavní pokrmy. V nabídce vždy několik pokrmů pro děti.
Cena 890 Kč za osobu, cena za dítě 7-15 let 445 Kč, děti do 6ti let 190 Kč.


Restaurace Hergetova Cihelna
Cihelná 2b, Praha 1 – Malá Strana, Telefon: 296 826 103
Doba trvání: 11.00 – 15.00

Restaurace Hegerova Cihelna se nachází přímo na Malé Straně u břehu Vltavy, v těsné blízkosti Karlova mostu a tak je ideálním místem pro občerstvení na Vaší nedělní procházce historickým centrem Prahy. Brunch v této restauraci je ideální pro rodiny s dětmi. Pro děti je připraveno speciální dětské menu, k dispozici je dětský koutek a dohled zajišťují profesionálové. Šéfkuchař Petr Laštovička a jeho tým připravují každou neděli lahůdky, ze kterých si jistě vybere každý. Nabídka brunche je složena ze studeného a teplého bufetu. V nabídce jsou saláty, zelenina, sýry, palačinky, pečená masa, ryby, přílohy, ovoce a dezerty.
Cena: 595 Kč za osobu, dětské menu 295 Kč


Restaurace Žofín Garden
Praha 1, Slovanský ostrov, Tel: 774 774 774
Doba trvání: 11.30 – 15.00

Restaurace Žofín Garden ze skupiny Zátiší Group připravuje brunch každou neděli v příjemném prostředí kryté venkovní zahrady. Pestrá nabídka studeného a teplého bufetu je doplněna o speciality z grilu. Carpaccio z lehce zauzeného tuňáka, hovězí pečeně, jehněčí pečínka, lososový špíz, vepřové kotlety na grilu, norimberské klobásky, kuřecí řízky, selekce sýrů a uzenin, salátů a sladkých zákusků a mnoho dalších pokrmů. Celé září a říjen se grilují selátka! Pro děti je k dispozici dětský koutek s hlídáním. Cena zahrnuje neomezenou konzumaci jídla, nealkoholických nápojů a welcome drinku. Brunch doprovází jazzová kapela
Cena: 695 Kč za osobu, děti do 6ti let zdarma, děti od 6 do 12 let 295 Kč


Brasserie La Gare SKLEP
Praha 1, V Celnici 3, Tel: 222 313 712
Doba trvání: 10.30 – 16.00

Brasserie La Gare SKLEP, který je součástí francouzské restaurace La Gare nabízí každý měsíc rodinný brunch, plný lákavých francouzských specialit. Croissanty, palačinky, salátový a vaječný bar, ústřice, francouzské sýry, alsaský koláč Tarte Flambée, grilované ryby, masa na rožni, bohatý výběr příloh, omáček a dezertů. Termíny brunche dle kalendáře akcí na webových stránkách podniku. Brunch není v červenci a srpnu.
Cena: 690 Kč za osobu, děti do 12ti let 390 Kč


Restaurace Mlýnec
Praha 1, Novotného lávka 9, Tel: 277 000 777
Sobota + Neděle: Doba trvání: 11.30 – 15.00

Restaurace Mlýnec každou sobotu a neděli pořádá brunch pod názvem Roast. Nabídka je složena z výběru předkrmů, hlavních jídel a dezertů. Grilované ryby, pečená zelenina, Yorkshire pudding, 3 druhy mas, výběr zákusků, salátů a mnoho dalších specialit. Cena zahrnuje neomezenou konzumaci jídla, nealkoholických nápojů, vybraných vín a sektu.
Cena za osobu: 990 Kč, děti do 6 let zdarma, děti 7-12 let 50% sleva.


Restaurace Café Buddha
Praha 2, Balbínova 19, Tel: 606 980 612

Thajská restaurace Café Buddha ve spolupráci s šéfkuchařkou Sofií Smith připravuje každou neděli brunch formou servírovných chodů. Každý brunch bude tématický a nabídne originální a autentické speciality jihovýchodní Asie.
Cena za osobu: A la carte


Restaurace AvantGarde
Praha 6, Evropská 2690/17, PPF Gate, Tel: 224 174 224
Doba trvání: 11.00 – 15.00

Dejvická restaurace AvantGarde pořádá tématické brunche každou neděli. Tento brunch se zaměřuje především na rodiny s dětmi a pro děti připravil speciální dětský koutek ve spolupráci s firmami Playmobil a Nintendo s širší nabídkou aktivit pro děti.
Cena za osobu 890 Kč, děti do 5 let zdarma, děti do 13 let 290 Kč


Restaurace Zinc
Praha 1, V Celnici 7, Hotel Hilton Prague Old Town, Tel: 221 822 300
Doba trvání: 12.30 – 15.00

Restaurace Zinc se nachází v hotelu Hilton Prague Old Town, přímo v centru pár kroků od Obecního domu. Šéfkuchař připravuje na každou neděli bohatou nabídku specialit převážně anglické kuchyně. V nabídce je množství salátů, uzený losos, pečená jehněčí kýta, hovězí steaky, vařený humr, tygří krevety, ústřice, anglický rybí koláč, treska v těstíčku a mnoho dezertů. Pro hosty brunche je parkování zdarma.
Cena: 1.150 Kč za osobu, děti do 6 let zdarma, děti do 12ti let 50% sleva


Restaurace Zlatá Praha
Praha 1, Pařížská 30, Telefon: 296 630 522
Doba trvání: 11.00 – 15.00

Restaurace Zlatá Praha se nachází v centru Prahy, na břehu Vltavy, v hotelu InterContinental Prague. Právě zde můžete vychutnat skvělé pokrmy s možností úžasného panoramatického výhledu na Prahu. Součástí brunche je živá klavírní hudba. Pro děti je připraven dětský koutek. V letních měsících je otevřena i venkovní terasa restaurace. Šéfkuchař Zlaté Prahy Pavel Buchwaldek a jeho tým pro Vás připravili široký sortiment pokrmů. Brunch je sestaven ze studeného a teplého bufetu. Na závěr na Vás čekají vynikající sladkosti z hotelové cukrárny, zmrzlina a ovoce.
Cena: 1.190 Kč za osobu, děti do 5ti let zdarma, děti 6-12 let 50% sleva


Restaurant Hradčany Savoy
Praha 1, Keplerova 6, hotel Savoy, Tel: 224 302 430

Restaurace v luxusním hotelu Savoy připravuje vždy jednou v měsíci tématické nedělní brunche s bohatým výběrem studeného a teplého bufetu
s neomezenou konzumací. V ceně welcome drink, program pro děti, parkování zdarma v hotelové garáži, živá klavírní hudba. V případě pěkného počasí se brunch koná na prostorné venkovní terase s výhledem na Prahu a Hradčany
Cena: 1.290 Kč za osobu, děti do 5ti let zdarma, děti 6-12 let 590 Kč


Restaurace Il Giardino
Mozartova 261/1, Praha 5, Telefon: 257 154 262
Doba trvání: 11.30 – 15.00

Restaurace Il Giardino se nachází na Smíchově v hotelu NH Prague City a nabízí skvělý výhled na Prahu. Do restaurace jezdí vlastní unikátní hotelová lanovka z hlavní budovy. Pro děti je v restauraci připravený dětský koutek se spoustou hraček, malováním, dětskými pohádkami a mnoho dalšího. Brunche se konají jednou měsíčně dle tématického plánu. V ceně je zahrnuto tradičně bohaté bufet rozšířené o speciality k danému tématu, nealkoholické nápoje, pivo, sekt, víno, káva a čaj, program pro děti (dětský koutek, Nintendo Wii, kreativní dílnička, profesionální hlídání), parkování v hotelové garáži zdarma a WiFi.
Cena za osobu 990 Kč, děti do 6 let zdarma, děti 7-12 let sleva 50%


Restaurace Midtown Grill
Praha 1, V Celnici 8, hotel Marriott , Tel: 222 881 212
Doba trvání: 12.00 – 15.00

V restauraci Midtown Grill hotelu Marriot, která se zaměřuje na steaky a grilování mas, každou neděli nabízí brunch. Bohatá nabídka studeného bufetu, mořských plodů, ústřic, krevet, sushi, steaků, salátů, polévek, sýrů a zákusků.
V ceně ja zahrnutý welcome drink, nealko, pivo a víno. Živá hudba a dětský koutek s programem.
Cena za osobu 1.150 Kč, děti do 6 let zdarma, děti 7-12 let 490 Kč


Brunch v restauraci Zlatá Praha

Salátový bufet v restauraci Zinc

Brunch ve Francouzské restauraci Art Nouveau

Brunch v restauraci Žofín Garden

Grilovaní v La Rotonde

Ovoce v restauraci Hergetova Cihelna

Brunch v restauraci Villa Richter

Roast v restauraci Mlýnec

Restaurace Il Giardino

© 2008-2016 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz