Libor Krušinský, Cukrárna Paloma Průhonice

Libor Krušinský
Cukrárna Paloma Průhonice

Cukrárnu v Průhonicích jsme otevřeli na podzim roku 2017 a již od začátku zde připravujeme nejenom francouzské dezerty, ale vyrábíme i vlastní zmrzliny, sorbety, makronky, čokoládové bonbony, tabulkové čokolády, ovocné želé, karamelky, či granolu. Naši pekaři denně od časných ranních hodin připravují a pečou tradičním způsobem chutné a voňavé pečivo.

Těsta připravujeme z různých druhů vybrané francouzské mouky, používáme francouzské máslo, belgickou čokoládu Callebaut a další kvalitní suroviny.

Původně doplňkové pečivo stále v prodeji roste, a tak u nás nakoupíte i francouzské bagety, briošku, populární žitno-pšeničný nebo bezlepkový chléb, croissanty a další.

Dortů máme v nabídce běžně 9 druhů, které sezónně a dle možností obměňujeme. Na svátky a při různých příležitostech pečeme speciální doplňkové speciality jako vánoční štoly, tříkrálové koláče nebo třeba na Velikonoce mazance. Připravujeme i speciální tématické dorty ve tvaru vánočních ozdob, valentýnského srdce nebo teď zrovna velikonočního vajíčka.
V cukrárně hodně pracujeme s francouzskou čokoládou Michel Cluizel, čímž se lišíme od Palomy restaurace, kde stále preferují francouzskou Valrhonu. Poctivá cukrařina a kvalitní suroviny protínají ale oba naše provozy.

Při výrobě dortů vždy dbáme na pečlivý výběr jednotlivých surovin a hledáme tu nejlepší možnou a maximálně vybalancovanou cestu, jak pro Vás s Nicolasem (Nicolas Decherchi, francouzský šéfkuchař Palomy restaurace) připravit opravdový chuťový zážitek.

Na míru připravujeme dorty na objednávku a od května budeme spouštět i menší eshop, abychom dokázali naší výrobu ještě lépe plánovat a mohli si u nás hosté vyzvedávat objednané sladkosti a pečivo i ve večerních hodinách.

Zajeďte k nám do Průhonic, stojí to za to. Momentálně nám sice opravují ještě do konce května nebo června náměstí, ale jinak zde máme i vlastní zahrádku a návštěvu můžete spojit i s návštěvou Průhonického parku, který je hned naproti.

Z naší nabídky

Z naší nabídky


Naše cukrárna

Naše cukrárna

- RESTAURACE - KUCHYNĚ - RECEPTY - KAVÁRNY - VINÁRNY - BARY - NOVINKY - LAHŮDKY - MAPA -