Restaurant-guide.cz

Doporučené vinárny wine bary a vinotéky v Praze

Vybíráme pro vás vinárny v Praze, s přijemnou obsluhou, vynikající atmosférou, a hlavně dobrým vínem domácím nebo zahraničním.
V Praze najdete několik vináren nebo vinných barů, které stojí za to navštívit.

Vinárny, wine bary a vinotéky v Praze

Wine bary Vinograf
Praha 1, Míšeňská 8, tel: 604 705 730
Praha 1, Senovážné nám. 23, Tel: 214 214 681
Praha 5, Palác Anděl Radlická 1C/3185, Tel: 226 633 395

Skupina Vinograf disponuje v Praze třemi podniky, které jsou ideálním místem pro všechny opravdové milovníky vína.
Útulný vinný bar v Míšeňské ulici disponuje středověkým sklepem, kde v nabídce baru naleznete množství vín, především z domácí české a moravské produkce, včetně zajímavých vín malých šarží, které jinde nenaleznete.
Moderní a prostorný Velký Vinograf na Senovážném náměstí disponuje stovkami vín
z celého světa a pravidelně se zde pořádají vinné akce a degustace se známou someliérkou Klárou Kollárovou. Kromě vín je zde i větší důraz kladen na kuchyni, ze které můžete ochutnat řadu skvělých specialit, vhodně párovaných s víny.

Vinárna a restaurace ART&FOOD Had
Praha 5, Plaská 617/4, Tel: 605 555 050

Vinárna a restaurace ART&FOOD Had na Malé straně je vybavena nábytkem
z přelomu 19 a 20. století, živým krbem a bohatou galerií obrazů od českého malíře Michala Singera. Tento podnik Vám nabízí nápaditou gastronomii, vycházející
z tradiční české kuchyně, a kvalitní vína z celého světa, která se s pokrmy dokonale snoubí. Zaměřují se na moderní úpravu původních českých receptů spolu
s mezinárodní kuchyní. Pro milovníky dobrého piva nabízejí tuzemské pivní speciály od malých českých pivovarů. Zakoupit si zde můžete také některé z jejich surovin, podobně jako na farmářském trhu. Od 19:00 do 22:00 si zde každý večer můžete poslechnout živá hudební vystoupení lokálních muzikantů.

Vinárna Bokovna
Praha 1, Dlouhá 37, Tel: 731 492 046

Vinárna Bokovna v Dlouhé ulici, patři do skupiny Ambiente a nabízí pestrý výběr vín lokálních i světových. Se someliérem Romanem Novotným můžete ochutnat zajímavá vína z ČR i celého světa. Pravidelné degustace každý měsíc, například autentických vín od lokálních vinařů. K vínu vám připraví dobré sýry nebo sardinky.

Restaurace Vino di Vino
Praha 1, Štupartská 18, Tel: 222 311 791

Pro milovníky italských vín je podnik Vino di Vino ideálním místem, kde mohou ochutnat vína ze všech italských regionů. Šumivé vína Franciacorta z Lombardie, Gavi dei Gavi, Barbaresco a Barolo z Piemontu, Pinot Blanc enbo Sauvignony z Alto Adige, Amarone z Veneta, Brunella a Chianti z Toskánska, Primitivo z Puglie a mnoho dalších vín.

Vinografn Senovážné náměstí

Vinárna a restaurace Art & Food

Vinárna Bokovka

Vinograf Míšeňská

© 2008-2018 Restaurant-Guide

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz