Jan Knedla, šéfkuchař restaurace Inn Ox Bar & Lounge

Jan Knedla
šéfkuchař restaurace
Inn Ox Bar & Lounge

Seznamte se s Janem Knedlou, šéfkuchařem hotelu Carlo IV, který si vybírá to nejlepší z haute cuisine, z moderních gastronomických trendů i z mimoevropských kuchyní, aby povýšil každý pokrm na koncert pro všechny smysly.

Chef‘s Table v hotelu Carlo IV představuje výjimečnou událost pro milovníky vysoké gastronomie: komponované degustační menu. Jan Knedla, nový šéfkuchař hotelu Carlo IV., navrhl a vytvořil jedinečnou chuťovou skladbu, ve které zúročil svoje zkušenosti z nejoceňovanějších restaurací po celém světě.

Degustační večer je zážitek pro všechny smysly. Jednotlivé pokrmy jsou navrženy tak, aby harmonicky ladily mezi sebou a současně každý z nich byl samostatným uměleckým dílem. Knedla přistupuje k tvorbě menu holisticky: bere v potaz vyladěnost i těch nejjemnějších nuancí chutí, ale současně i celou řadu dalších faktorů, například strukturu, prezentaci na talíři a způsob, jakým pokrm nejlépe jíst.

Svoje pokrmy komponuje Jan Knedla z těch nejlepších ingrediencí z celého světa. Pracuje i s takovými, s nimiž se v České republice můžeme setkat jen výjimečně, jako třeba citrusové plody yuzu, nakládané japonské švestky umeboshi nebo listy kafrové limety.

Na co se mohou hosté Chef‘s Table těšit?

Večer v elegantním prostředí hotelu Carlo IV. začíná svěží chutí ceviche. Tento původně jihoamerický pokrm vyžaduje ryby té nejvyšší kvality, proto jej Jan Knedla připravuje z tuňáka žlutoploutvého. Jeho chuť podtrhují rajčata a exotické yuzu.

Následuje dýňová polévka. Tradiční jídlo obohacují jednak krevety a jednak asijské motivy: listy kafrové limetky a zázvor dodávají důvěrně známé chuti úplně nový rozměr.

Dalším chodem je mořský vlk, ryba, dovážená přímo z Francie. Jan Knedla jej doplňuje svojí specialitou, šampaňskou emulzí, která je mimořádně náročná na přípravu, ale o to komplexnější chutí vyniká, a zauzeným pórkem s takzvaným oříškovým máslem (beurre noisette). Kompozici doplňuje domácí petrželový olej.

Poté je na řadě francouzské kukuřičné kuřátko, doplněné speciálně připraveným květákem
a houbovým ragú.

francouzské kukuřičné kuřátko, doplněné speciálně připraveným květákem

Kukuřičné kuřátko


Degustační večer pokračuje mimořádně mladým telecím z Itálie, které Knedla zakomponoval do pokrmu s variací lilků, topinamburovým, fermentovanými japonskými švestkami umeboshi a černými lanýži. Dokonale vybalancovaná hra jednotlivých chutí představuje jeden z vrcholů večera.

Následuje první zákusek, kompozice z yuzu. Yuzu je japonský citrusový plod, o němž se říká, že vůní i chutí předčí citrony i limetky. V tomto pokrmu hraje hlavní tón v podobě yuzu gelu a temperované bílé yuzu čokolády; doplňuje ho mimo jiné marakujový sorbet, ananas marinovaný v Malibu a kokosová espuma.

Závěrem se servíruje takzvaný Lískový ořech – lahodná stavba z lískových oříšků, slaného karamelu, francouzské pasty z lískových oříšků, jemně alkoholické zmrzliny Baileys, panenského oříškového oleje a francouzské šlehačky.

Exkluzivní zážitek je určen skupinám od šesti do dvanácti osob; lze volit mezi pěti a sedmichodovou variantou a lze jej doplnit o párování s ojedinělými víny.

Pětichodové menu 1100 Kč a 1450 Kč s vinným párováním,
Sedmichodové menu 1500 Kč a 1950 Kč s vínem.

Rezervace a více informací: restaurant.carloiv@dahotels.com
Tel: +420 778 449 055

- RESTAURACE - KUCHYNĚ - RECEPTY - KAVÁRNY - VINÁRNY - BARY - NOVINKY - LAHŮDKY - MAPA -