Restaurant-guide.cz

Doporučené kavárny v Praze

Vybíráme pro vás kavárny v celé Praze, kavárny s přijemnou obsluhou, vynikající atmosférou, dobrám jídlem a samozřejmě dobrou kávou.
V Praze najdete mnoho známých kaváren s dlouhou tradicí a příjemnou atmosférou, sahající až do 19. století, stejně jako řadu moderních kaváren.

Kavárny v Praze

Café Savoy
Praha 1, Vítězná 5, Tel: 257 311 562

Restaurace a kavárna Café Savoy ze známého řetězce Ambiente se nachazí u břehu Vltavy, nedaleko Kampy a úpatí Petřína v secesním domě a její počátky sahají do konce 19. století. Vedle široké nabídky zákusků a snídaní, zde dostanete i mnoho specialit převážne francouzské kuchyně.

Kavárna Cacao
Praha 1, V Celnici 4, Tel: 777 511 677

Kavárna Cacao u Náměstí Republiky nabízí pestrý výběr dezertů a dortů, včetně zdravých raw zákusků nebo zmrzliny vlastní výroby a zmrzlinových pohárů. Podnik je otevřen denně již na snídaně, k obědu si zde vyberete z poledního menu a večer se můžete zastavit třeba jen na pivo. V letních měsících podnik disponuje příjemnou letní zahrádkou.

Černá Madona
Praha 1, Celetná 34, Tel: 725 992 765

Kavárna Černá Madona se nachází ve slavném kubistickém Domě u Černé Matky Boží v Celetné ulici. Denně si zde můžete pochutnat na snídani od 9:00. Vyzkoušejte například jejich vejce Benedikt na lívancích, croque Madame nebo avokádo na chlebu s kozím sýrem a granátovým jablkem. Podnik je také vyhlášený svými dezerty, které zde připravují kreativní a šikovné cukrářky.

Pastacaffé Vězeňská
Praha 1, Vězeňská 1, Tel: 224 813 257

Kavárna Pastacaffé z řetězce Ambiente se nachází v centru Prahy na rohu Vězeňské ulice, vedle Španělské Synagogy. Moderně vybavená kavárna nabízí širokou selekci kávy a kávových specialit, čaje a množství pokrmů, převážně italské kuchyně. Podnik denně otevřen již na snídaně.

Café Louvre
Praha 1, Národní 22, Tel: 224 930 949

Slavná kavárna, založená na počátku 20. století, Café Louvre se nachází na Národní třídě. Velkolepé prostory podniku nesou prvky secese a dýchají atmosférou rakousko-uherského a prvorepublikové kavárenského stylu. V letních měsících můžete posedět na prostorné letní terase ve dvoře. Najdete zde také kulečníkový sál. Podnik nabízí denně snídaně od 8:00 (víkendy od 9:00), obědy, výběr dezertů a mnoho specialit ve stálém menu.

Mistral Café
Praha 1, Valentinská 11, Tel: 222 317 737

Kavárna a restaurace Mistral se nachází na Starém Městě mezi Staroměstským náměstím a Rudolfinem. Kavárna ve svěžím moderním designu nabízí také snídaně, výběr tapasů a speciality české a mezinárodní kuchyně.

Národní Kavárna
Praha 1, Národní 11, Tel: 773 824 585

Historie podniku na Národní třídě sahá až do konce 19. století. V útulném interiéru laděného ve staromilském kavárenském duchu, se můžete těšit kromě kavárenského sortimentu na speciality mezinárodní kuchyně. Ochutnejte hovězí tataráček, líčka na pivu a majoránce nebo dukátové buchtičky s vanilkovým krémem. Denně zde nabízí snídaně od 8:00. Samozřejmostí je pestrá nabídka kvalitní kávy
a dezertů.

Café Imperiál
Praha 1, Na Poříčí 15, Tel: 246 011 440

Překrásná kavárna Café Imperiál ve stylu secese se nachází v prostorách známého hotelu Imperiál v centru Prahy v ulici Na Poříčí postaveného počátkem 20. století
a připomíná dávnou slávu pražských kaváren. Nabízí vynikající domácí zákusky
a skvělé speciality české i mezinárodní kuchyně v restauraci, kterou vede známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a jeho tým.

Café Sofa
Praha 6, Evropská 17, Tel: 224 174 122

Moderní kavárna se vzdušným interiérem se nachází v Dejvicích v budově PPF. Šéfkuchař Petr Vlasák připravuje denně speciality mezinárodní kuchyně včetně solidní nabídky dezertů. Otevřeno od pondělí do pátku. K snídani můžete ochutnat například vejce do skla s parmezánem, králičí párečky, müsli, lívance a mnoho dalšího.

Kavárna Slávie
Praha 1, Smetanovo nábřeží 1012/2, Tel: 224 218 493

Kavárna Slávie se nachází na břehu Vltavy, přímo vedle Národního divadla a je jednou z nejznámějších kaváren v Praze. Tradice sahá do 19. stoleti a od té doby je to oblíbeným místem setkání intelektuálů a umělců. Kromě dezertů zde naleznete
i širokou nabídku jídel české a mezinárodní kuchyně. Každý večer zde hraje živá klavírní hudba.

Café Savoy

Pastacaffé Vězeňská

Černá Madona

Kavárna Cacao

Kavárna Slávie

© 2008-2021 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek
Pošlete nám tip, pokud znáte nějakou vyjmečně zajímavou kavárnu e-mailem.

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz