Restaurant-guide.cz

Doporučené vinárny, wine bary a vinotéky v Praze

Vybíráme pro vás vinárny v Praze, s přijemnou obsluhou, vynikající atmosférou, a hlavně dobrým vínem domácím nebo zahraničním.
V Praze najdete několik vináren nebo vinných barů, které stojí za to navštívit.

Vinárny, wine bary a vinotéky v Praze

Vinárna Bokovka
Praha 1, Dlouhá 37, Tel: 731 492 046

Vinárna Bokovka v Dlouhé ulici, patři do skupiny Ambiente a nabízí pestrý výběr vín lokálních i světových. Se someliérem Romanem Novotným můžete ochutnat zajímavá vína z ČR i celého světa. Pravidelné degustace každý měsíc, například autentických vín od lokálních vinařů. K vínu vám připraví dobré sýry nebo sardinky.

Winebar 0,75 [Sedmička]
Praha 7, Dukelských Hrdinů 975/14, Tel: 607 677 164

Designový wine bar s vypovídajícím názvem 0,75 [Sedmička] najdete v Holešovicích jen pár kroků od Strossmayerova náměstí a tram zastávky. Ve stylovém interiéru můžete ochutnat z bohaté nabídky vín jak z ČR, tak většiny vinařských zemí starého kontinentu nebo třeba z vinařství gruzínských. K vínu vám nakrájí dobrý sýr nebo uzeniny.

Wine bar Vinograf
Praha 1, Senovážné nám. 23, Tel: 214 214 681

Moderní a prostorný Velký Vinograf na Senovážném náměstí disponuje stovkami vín
z celého světa a pravidelně se zde pořádají vinné akce a degustace. Kromě vín je zde i větší důraz kladen na kuchyni, ze které můžete ochutnat řadu skvělých specialit, vhodně párovaných s víny.

The Spot Market
Praha 1, Dlouhá 741/11, Tel: 777 488 411

Vinotéka v Dlouhé ulici nabízí bohatý výběr vín z celého světa a prémiové destiláty. Vína pocházejí například z Francie, Itálie, Německa, Rakouska, Španělska, Chile, Argentiny nebo také z Nového Zélandu. K vinotéce patří i zahrádka, kde si můžete své víno nebo jiný drink vychutnat.

Wine Office
Praha 1, Truhlářská 10, Tel: 797 603 888

Malý příjemný vinný bar & obchod v Truhlářské ulici se zaměřuje výhradně na španělská vína. Podnik nabízí pestrý výběr šumivých vín z Katalánska D.O. Cava a Corpinnat, což je nová evropská značka pro nejlepší šumivá vína z katalanské oblasti Penedes. Tradiční metoda sekundární fermentace v láhvi, idealní klimatické podmínky a historické odrůdy vhodné k dlouholeté fermentaci dělají z katalánského šumivého vína světový fenomén. Na své si zde ale přijdou i milovníci dobrých červených španělských vín. Ke skleničce vína vám nabídnou tradiční španělský tapas v podobě oliv, šunky Jamon Serrano, sýru Manchego, smažených ančovičky nebo taštiček Empanadas.

Vinárna Bokovka

Winebar 0,75 [Sedmička]

Tapas ve španělském baru Wine Office

Vinografn Senovážné náměstí

© 2008-2023 Restaurant-Guide

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz