Restaurant-guide.cz

Pivnice v Praze

Snažíme se pro Vás vybrat pivnice v Praze, kde můžete ochutnat množství rozdílných piv a pivních speciálů.

Pivo u nás platí za národní nápoj a tak v poslední době vedle velkých tradičních značek roste i řada malých zajímavých pivovarů.

Tradice pražských pivnic sahá do dávné minulosti a vedle slavných podniků v Praze vyrostla řada pivnic nových, které mají správnou hospodskou atmosféru a kde je vrchní, "který to pivo úplně hejčká.

Takže kam na pivo?

Restaurace Lokál Dlouhááá
Dlouhá 33, Praha 1, Tel: 734 283 874

Restaurace Lokál Dlouhááá ze skupiny Ambiente nabízí koncept pivnice ve stylu 70. let nejen nabídkou pokrmů ale také svým interiérem. Čepuje se zde tankové plzeňské pivo.

Pivnice v Malostranské beseda
Praha 1, Malostranské náměstí 21, Tel: 257 409 104

Přímo na Malostranském náměstí v krásných sklepních prostorách slavné Malostranské Besedy se nachází nedávno znovu otevřená pivnice, ve které čepují tankovou plzeň.

Restaurace Lokál U Bílé Kuželky
Praha 1, Míšeňská 66/12, Tel: 257 212 014

V restauraci U Bílé kuželky ze skupiny Ambiente na Malé straně se čepuje tankové plzeňské pivo a kuchyně nabízí množství tradičních českých jídel. Například taliány, zabíjačkové speciality, hovězí líčka a další.

Pivovar Bašta a restaurace U Bansethů
Praha 4, Táborská 49, Tel: Pivovar 602 295 403 / Restaurace 724 582 721

Nuselský podnik kombinuje pivovar, ve kterém vaří vlastní pivo a jsou zde vždy 3 piva vlastní produkce na čepu. Vlajkovou lodí pivovaru je jejich polotmavý ležák 12. Na pivovar navazuje sousední restaurace U Bansethů s čepovaným plzeňským pivem. Ochutnejte k pivu kachní játra v husím sádle, guláš z kachních srdíček nebo vyhlášenou pečenou kachnu plněnou bramborovými plackami a kyselým zelím. Na objednávku pivovar nabízí možnost celodenních kurzů vaření piva.

Plzeňská restaurace Anděl
Praha 5, Nádražní 114, Tel: 608 181 852

Přímo na Andělu se nachází restaurace Anděl, která nabízí plzeňské pivo z tanku, které si navíc v letních měsících můžete vychutnat na prostorné zahrádce ve dvoře. Podnik nabízí speciality tradiční i moderní české a mezinárodní kuchyně. Pečené kolínko, žebra, kachna se zelím a knedlíkem, zadělávané dršťky, telecí sous vide, ragú z králíka a mnoho dalších specialit.

Potrefená husa Na Verandách
Praha 5, Nádražní 84/43, Tel: 257 191 200

Pivovarská restaurace Potrefená husa Na Verandách se nachází přímo v areálu Smíchovského pivovaru Staropramen. Podnik, který nedávno prošel náročnou rekonstrukcí, snoubí poctivou českou a mezinárodní kuchyni a styl pivnice s čepovaným Staropramenem.

Pivovar U Tří růží
Praha 1, Husova 10, Tel: 601 588 281

Pivnice s vlastním pivovarem U Tří růží v centru Prahy vaří pravidelně 6 vlastních druhů piv a průběžně je mění, ale stálicí na čepu je jejich Světlý speciál se kterým sládek Rbert Maňák vyhrál řadu cen. K pivu můžete ochutnat staročeské speciality.

Pivovar Vojanův dvůr
Praha 1, U Lužického semináře 21, Tel: 601 233 233

První minipivovar na Malé Straně, Vojanův Dvůr nabízí na čepu pravidelně 4-5 druhů piv vlastní produkce. Ochutnejte Malostranský ležák nebo Černého havrana 14°. Podnik disponuje příjemnou letní zahradou ve vlastním dvoře.

Pivovar Dva Kohouti
Praha 8, Sokolovská 88/55, Tel: 604 461 110

Pivovar ze skupiny Ambiente otevřel v Karlíně hned vedle Lokálu Hamburk. Vaří zde vlastní výborný "Místní ležák" 12° a navíc na čepu hostují další pivní speciály, převážně z produkce pivovaru Matuška.

Restaurace U Tellerů
Praha 2, Vinohradská 78, Tel: 601 343 242

Restaurace U Tellerů na Vinohradech nabízí plzeňské pivo z tanku. Pod vedením šéfkuchaře Davida Kaliny k pivu ochutnáte moderní nejen českou kuchyni a specialitou podniku jsou výborné stařené steaky na grilu na dřevěné uhlí, například 60 dní za sucha vyzrálý hovězí rib eye steak. V letních měsících otevřena letní zahrádka v ulici.

Restaurace Pult
Praha 1, V Celnici 4, Tel: 605 495 120

Pivní výčep ze skupiny Ambiente se nachází V Celnici u Náměstí Republiky s názvem Pult. V moderním designovém interiéru na čepu ochutnáte stálých 6 ležáků a navíc několik pivních speciálů. V nabídce aktuálně Pilsner Urquell, Dva kohouti, Budějovický Budvar, Pivovar Libertas, Pivovar Matuška a Pivovar Proud. K pivu samosebou nabídnou i drobné lahůdky, včetně tataráčku a výborných sušených uzenin z Amasa.

Restaurace Mincovna
Praha 1, Staroměstské náměstí 930/7, Tel: 727 955 669

Plzeňské pivo z tanku nabízí přímo na Staroměstském náměstí v prostorách historické mincovny restaurace Mincovna. Měděné pivní tanky umístěné přímo nad barem jsou dominantou podniku a spojujícím prvkem celé skupiny restaurací (U Tellerů, Tiskárna). Pod vedením šéfkuchaře Davida Kaliny k pivu ochutnáte české a rakousko-uherské tradiční speciality pojaté moderní formou, včetně gulášku, pečené kachny nebo vídeňského řízku s lehkým bramborovým salátem.

Restaurace Červený Jelen
Praha 1, Hybernská 1034/5, Tel: 735 123 647

Restaurace Červený Jelen nabízí plzeňské pivo z tanku. Velkolepá věž se dvanácti pivními tanky stylově prochází všemi třemi patry jedinečné budovy, kde se mísí baroko a kubismus. Speciality převážně české kuchyně od šéfkuchaře Marka Fichtnera a bohatá nabídka prémiových steaků z otevřeného grilu. K dispozici dvě letní zahrádky a v horkých dnech také skvěle klimatizovaný interiér.

Restaurace Tiskárna Jindřišská
Praha 1, Jindřišská 22, Tel: 602 448 854

Plzeňské pivo z tanku nabízí restaurace Tiskárna v prostorách historické tiskárny cenin v Jindřišské ulici. Pod vedením šéfkuchaře Davida Kaliny k pivu ochutnáte speciality inspirované prvorepublikovou kuchyní, pojaté moderní formou. Ochutnejte například trhanou hovězí oháňku s kaštanovým pyré, kapustovou polévku s hříbky nebo králíka pečeného na podmáslí.

Pivovar U Supa
Praha 1, Celetná 22, Tel: 733 534 383

Pivovar U Supa se nachází v krásných, historických prostorách domu U Supa v Celetné ulici. Tradiční česká kuchyně plná zajímavých specialit, příjemná zahrádka s historickou kašnou, jedinečný interiér, to vše dokresluje unikátní atmosféru místa. Ochutnáte zde uzený hovězí jazyk, sulc, kančí guláš, talijány se stročkovou omáčkou, vepřové kolínko, telecí játra a další speciality. Čepují zde vlastní pivo "ležák U Supa".

Pivnice U Plavců
Trojická 8, Praha 2, Tel: 702 425 425

Tradiční pivnice U Plavců se nachází v klidné ulici pražského Podskalí a nabízí na čepu vlastní pivo Plavecka 10°, světlý ležák, vyvážené hořkosti a plné chuti, který pro pivnici vaří jihlavský pivovar. K pivu ochutnejte třeba skvělý naložený hermelín nebo utopence. Otevřeno je pouze večer ve všední dny.

Pivovarský klub Benedict
Praha 8, Křižíkova 17, Tel: 222 315 777

Pivovarský klub, který nedávno prošel rekonstrukcí interiéru a výčepu nabízí v moderním prostředí na čepu piva z produkce Břevnovského klášterního pivovaru a navíc pravidelně měnící se piva z řady minipivovarů. Podnik disponuje také zajímavou pivotékou, kde si jistě vyberete. K pivu se z jejich menu skvěle hodí škvarková pomazánka, bůček formou sous vide nebo smažené vepřové řízečky s víděňským salátem.

Lokkl U Jiráta
Praha 1, Vodičkova 26, Tel: 605 796 730

V restauraci Lokál U Jiráta ze skupiny Ambiente mají na čepu tankové plzeňské pivo a kuchyně nabízí množství tradičních českých specialit. Nechybí tradiční dobroty z Lokálů, vyhlášený smažák, pepřenky z kapra, hovězí tataráček, talián s křenem a mnoho dalšího.

Pivovarský dům Benedict
Praha 2, Ječná 15, Tel: 296 216 666

Pivovarský dům v Ječné ulici prošel rekonstrukcí a opět vítá opět všechny milovníky piva v novém interiéru, kterému dominuje designový výčep a varna vlastního piva. Na čepu nabízí podnik až 8 piv včetně produkce z Břevnovského klášterního pivovaru a Pivovarského klubu. Kuchyně k pivu nabízí speciality tradiční české kuchyně, ochutnejte hovězí gulášek nebo kachní stehno s červenou řepou a opečenými noky.

Restaurace Sou100
Praha 3, Štítného 625/11, Tel: 723 105 660

Žižkovské Sou100 je moderní česká pivnice, která nabízí na čepu plzeňský Pilsner Urquell a vaří poctivou českou kuchyni. K pivu ochutnejte utopence, tataráček ze syrečků, nakládaný hermelín, hovězí tatarák, smažák s bramborem, hovězí gulášek a nechybí ani speciality z grilu nebo hovězí burger.

Restaurace Žebeerková Kozlovna
Praha 5, Lidická 20, Tel: 775 154 198

Smíchovská restaurace Žebeerková Kozlovna čepuje z tanku Velkopopovického Kozla 11°, Černého Kozla a Nefiltrovaného Kozla 12°. V menu, které se zaměřuje převážně na tradiční českou kuchyně nechybí tataráček, utopenci, pivní pomazánky, gulášek, svíčková, pečené šunkové koleno nebo kachna s ze zelím a knedlíkem. Z moderní kuchyně můžete ochutnat líčka dušená na pivu, burgery nebo zvěřinové ragú. V letních měsících otevřena zahrádka ve dvoře.

Restaurace U Sedlerů
Praha 2, Karlovo náměstí 17, Tel: 221 986 345

Restaurace U Sedlerů na Karlově náměstí nabízí plzeňský Pilsner Urquell z tanku nebo sudového Velkopopovického Kozla. Podnik vaří speciality české kuchyně a specialitou šéfkuchaře jsou výborné guláše.

Plzeňská restaurace v Obecním domě
Praha 1, Náměstí republiky 5, Tel: 222 002 780

Plzeňská restaurace v Obecním domě je jednou z nejkrásnějších pivnic v Praze díky jedinečnému secesnímu interiéru. Vaří se zde tradiční česká kuchyně a čepuje plzeňské pivo.

Kltern pivovar Strahov
Praha 1, Strahovské nádvoří 301, Tel: 734 852 382

V areálu Strahovského kláštera se nachází malý pivovar, produkující vlastní pivo Svatý Norbert, který je polotmavý jantarový nebo tmavý a v průběhu roku vaří také sezonní pivní speciály.

Pivnice U Pinkasů
Praha 1, Jungmannovo nám. 15/16, Tel: 221 111 152

Jednou z nejslavnějších pivnic v Praze je U Pinkasů. Tato nejstarší plzeňská pivnice v hlavním městě nabízí čepovanou Plzeň z tanku a klasické speciality české kuchyně. Podnik je rozdělen do několika pater a disponuje také sklípkem, který je otevřen do časných ranních hodin a také příjemnou vnitřní zahrádkou u zdi chrámu Panny Marie Sněžné, kde je v létě příjemný chládek.

Pivnice U Fleků
Praha 1, Křemencova 11, Tel: 224 934 019

Pivnice a pivovar U Fleků je jedním z nejslavnějších podniků v Praze. Můžete zde ochutnat charakteristické tmavé pivo, které zde vaří již od 19. století. Restaurace disponuje prostornými historickými sály a v teplejších měsících můžete flekovské pivo vychutnat také na vnitřní zahradě.


Okolí Prahy:

Olivův Pivovar
Dolní Břežany, Za Radnicí 739, Tel: 241 403 697

Moderní rodinný pivovar v historické budově vaří tradiční spodně kvašený ležák, ale také řadu kvalitních pivních speciálů. Součástí pivovaru je restaurace s bohatou nabídkou specialit převážně české kuchyně. Pivovar dále nabízí služby pivních lázní a vlastní ubytování.

Pivovar U Tří růží

Pivo U Bílé Kuželkyepovan plzesk pivo z tanku v Loklu

Pivo Potrefená husa Na Verandách

U Kalendů

Pivovar Bašta

Fat Cat

Sklep v Malostranské pivnici

Pivo Karlín

Svatý Norbert tmavé pivo


Restaurace Praha 1 | Restaurace Praha 2 | Restaurace Praha 3 | Restaurace Praha 4 | Restaurace Praha 5 | Restaurace Praha 6
Restaurace Praha 7 | Restaurace Praha 8 | Restaurace Praha 9 | Restaurace Praha 10 | Restaurace Praha okolí

© 2008-2024 Restaurant-Guide, email: info@restaurant-guide.cz
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek
Pro majitele restaurací - chcete-li přidat svůj podnik nebo aktualizovat údaje, pošlete nám email


Facebook Instagram Google+ Pinterest Restaurant-guide.cz LinkedIn

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz