Restaurant-guide.cz

Prodej lahůdek v Praze - Vybrané obchody s delikatesami

Jste-li milovníci dobrého jídla a rádi vaříte, nepochybně milujete nejrůznější delikatesy a drobné lahůdky a k vaření používáte kvalitní ať už běžné nebo exotické ingredience.

Lahůdkami myslíme jak vybrané polotovary, tak i hotové drobné pokrmy připravené k okamžité konzumaci a řadíme mezi ně sýry, paštiky, nejrůznější omáčky a horčice, pasty a pomazánky, mořské plody čerstvé i konzervované, uzeniny, všechny druhy naložené zeleniny, houby, sladké zavařeniny, maso, kaviár, cukrovinky, čokoládu a mnoho dalšího z celého světa.

Lahůdkářské velmoci jsou především Francie a Itálie, díky nepřebernému množství slavných sýrů a uzenin, natolik odlišných v jednotlivých krajích, díky svým lanýžům, olivám, naloženým rajčatům nebo lilku, artyčokům, olejům nebo husím játrům. Španělé mají skvělé olivy, sušenou šunku a z drobných lahůdek připravují svoje tapasy (variace jednohubek), Řekové nakládají vinné listy s rýží, Belgičané jsou slavní díky svým pralinkám. Maďaři se pyšní pálivými klobáskami a uherským salámem, Britové mají zrající sýry, naložené hovězí, omáčky, džemy a původem indické chutney v nejrůznějších variacích. Oblast Kaspického a Černého moře je zase domovem kaviáru. Ani české lahůdky rozhodně nelze opomenout díky výborným chlebíčkům, salátům nebo dušené šunce.

Zde vám nabízíme vybrané prodejny lahůdek, ale také obchody s vybranými surovinami potřebnými pro vaření nejrůznějších specialit.

Doporučené lahůdky v Praze:

Naše maso, Ambiente
Praha 1, Dlouhá 39, Tel: 222 312 533
Otevírací doba: Po - So: 8.30 - 22.00

Obchod s masem a masnými výrobky provozovaný skupino Ambiente. V nabídce je kvalitní maso vepřové, vyzrálé hovězí maso a výběr masných výrobků. Klobásky, špekáčky, párky, uzené šunky a další. Řeznictví také nabízí prostor k posezení a konzumaci uzenin přímo na místě a doplňkový sortiment do kuchyně.

Farmářské trhy Praha
Praha 7, Řezáčově náměstí - sobota každých 14 dní - 8:00 do 14:00
Náplavka u Rašínova nábřeží - So - 9:00 do 14:00

Občanské sdružení Archetyp provozuje v Praze farmařské tržnice, kde pod o celý rok můžete nakoupit čerstvé produkty do Vaší kuchyně. Přímo od českých farmářů nakoupíte čerstvou sezónní zeleninu a ovoce, hovězí, jehněčí, kuřecí maso, slepice, králíky, vajíčka, řadu poctivých uzenin od malovýrobců z domácích udíren, vajíčka, čerstvé mléko, kravské, ovčí i kozí sýry a další mléčné výrobky, čerstvé pečivo, mošty, zavařeniny, med a další sortiment.

Cukrárna Myšák
Praha 1, Vodičkova 31, Tel: 730 589 249

Podnik, který provozuje skupina Ambiente, navazuje na slavnou cukrárnu U Myšáka ve Vodičkově ulici a interiér byl rekonstruován dle původního prvorepublikového vzhledu. Denně otevřeno již na snídaně od 7:30, o víkendech od 9:00. Můžete se těšit na tradiční zákusky a zmrzlinové poháry, včetně několika originálních receptur původního Myšáka.

Pekařství Petite France
Prodejna: Praha 2, Myslíkova 22, Tel: N/A

Rukodělné pekařství s výrobou pečiva podle tradičních francouzských receptur poctivýma českýma rukama. Výroba baguette pšeničných a žitných, rozměrů velkých i menších, croissantů máslových, mandlových a čokoládových, kváskového žitného chleba, žitného chleba s ořechy a mnoho dalšího. Výrobky můžete ochutnat v Praze na farmářských trzích Náplavka, Jiřák, Kulaťák a Karlín a v jejich vlastní prodejne v Myslíkově ulici.

Chefshop
Praha 7, Bubenské nábřeží 306/13, Tel: 604 187 028
Otevírací doba: Po - Pá 9:00 - 18:00 hod, So: 9:00 - 14:00 hod

Obchod provozovaný zavedenou společností Chefparade, která pořádá kurzy vaření
v Praze. Bohatý výběr olejů, octů, těstovin, sýrů, pralinek, pomazánek a také ingrediencí pro asijské vaření. Rýže nejen na sushi, kari pasty a nejrůznější omáčky. Na míru připravují dárkové balíčky. solidní výběr nádobí a dalších potřeb pro vaření.

Sabores,Španělské lahůdky
Praha 4, Vyšehradská 414/6
Otevírací doba: Po - So 9:00 - 20:00 hod, Ne: 11:00 - 20:00 hod

Prodejna zaměřená výhradně na originální španělské lahůdky. Španělské sýry, sušené šunky včetně luxusní mnoho let zrající šunky Joselito. Bohatá nabídka španělských olivových olejů, španělských vín a dalšího sortimentu. Další nabídku naleznete také v jejich eshopu.

Cukrárna Paloma
Průhonice, Květnové nám. 53, Tel: 220 188 610

Cukrárna v luxusním podniku Paloma v Průhonicích nabízí bohatý výběr dezertů. Dorty, makronky, luxusní pralinky, kvalitní čokoláda nebo zmrzlina, vše samozřejmě vlastní výroby, také čerstvé francouzské bagety, croissanty a další. Vyzkoušejte Cappuccino Baileys, Jahodový Éclair nebo třeba bezlepkový Praliné meruňka.

Lahůdkářství Sváček
Adresa 1: Praha 5, Štefánikova 18/25, Po - Pá 7 – 19:00, So 9 – 14.30
Adresa 2: Praha 4, Budějovická 62, Po - Pá 7.30 – 19:00, So 7:30 - 12:00

Jan Sváček provozuje v Praze dvě prodejny lahůdek a uzenin a obě prodejny nabízejí vskutku roh hojnosti lahůdek jak od českých uzenářů, tak vybrané lahůdky z celé Evropy, které pan Sváček osobně jezdí vybírat po Čechách ale i do Francie, Itálie a dalších zemí a hledá jen ty nejpoctivější a nejkvalitnější lahůdky. Najdete zde až 200 druhů sýrů, a skvělých uzenin, například salámy z divočáka s lanýžem. Lahůdkářství také vyrábí vlastní produkty například kachní rolády a mnoho jejich specialit můžete ochutnat i na farmářských trzích například v Dejvicích.

The real meat society
Praha 2, Náplavní 2011/5, Tel: 739 022 597

Ojedinělá nabídka za sucha vyzrálého hovězího masa. Rib Eye steak, Sirloin steak, Rump steak nebo T bone, hovězí špička na Taffel Spitz, mleté maso, kořeněné klobásky na gril a na objednávku také specialitu: solené hovězí. Dále zde můžete zakoupit i jehněčí maso, drůbež, přeštické vepřové a další.

Výběr sýrů

Sušená španělská šunka Jamón serrano

Chlebíčky s kaviárem a uzeným lososem

Kachní játra v sádle

Španělské lahůdky Sabores

Chefshop

Lahůdkářství Sváček

© 2008-2021 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autora a vlastníka stránek

Plastová okna Praha

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz