Restaurant-guide.cz

Asijské restaurace v Praze

Indická restaurace, čínská restaurace, thajská restaurace, japonská restaurace, malajská restaurace, vietnamská restaurace, korejská restaurace

Staré čínské přísloví říká, že jídlo je důležitější než císař. Asie je rájem jídla a každá země nabízí fascinující pokrmy plné exotických koření, omáček, ovoce, zeleniny a mas. V Asii se konzumuje téměř všechno a jídlo bývá na každém rohu. Čínská kuchyně, korejská kuchyně a japonská kuchyně používají podobné omáčky ze sóji, v zemích jižní Asie zase najdete více rybí omáčky, kokosu, karí past a chilli. Pokrmy některých kuchyní mají jednoduchou přípravu, v Japonsku se k vaření přistupuje s uměleckou pečlivostí, strohostí přísad a minimalismem, zatímco thajská kuchyně, indonéská kuchyně, malajská kuchyně nebo indická kuchyně je orchestrem koření a rafinovaných kombinací chutí slaných sladkých, kyselých a pálivých. Vlivem náboženství bude v Indii méně pokrmů z hovězího a pestrá nabídka vegetariánských jídel, v Indonésii zase naopak méně vepřového a v Číně nebo Vietnamu se konzumuje prakticky všechno. Japonská, korejská nebo vietnamská kuchyně patří mezi nejzdravější na světě, čínská a indická zase mezi nejrozšířenější.

V asijských restauracích je zvykem se o jídlo dělit, proto bývá často zvykem servírování doprostřed stolu. Ke konzumaci se často používají hůlky.

V asijské kuchyni se používá čerstvá zelenina a ovoce, kterému se zde celoročně daří díky příznivému klimatu, z masa především drůbež a mořské plody. Pilířem celé asijské kuchyně je rýže, kterou mají všechny země společnou, hodně jídel je nudlových, což představuje jednoduchý a rychlý způsob občerstvení, naopak zde nenajdete například mléčné výrobky ani pečené cukrářské zákusky. K jídlu se často servíruje čaj, v čínské restauraci hlavně jasmínový, v indické kořenený čaj s mlékem a v korejské například ženšenový.

Asijské restaurace jsou rozšířené po celém světě a i u nás je několik podniků, kde můžete ochutnat vynikající asijské speciality.

Doporučené asijské restaurace v Praze

Restaurace PRU58
Praha 7, Tusarova 58, Tel: 606 980 612

Štepán Návrat, šéfkuchař a majitel restaurací Café Buddha a Benjamin 14, provozuje Tusarově ulici podnik, který stojí za návštěvu. Můžete se těšit na asijskou fusion kuchyni, zajímavě postavenou na lokálních surovinách, podávanou v krásném interiéru laděném v jihoasijském stylu nebo na letní zahradě.

Restaurace Made in Japan
Praha 1, Rytířská 10, Tel: 224 235 604

Japonská restaurace a sushi bar Made in Japan v centru Prahy nabízí množství tradičních japonských pokrmů a především velký výběr sushi a sashimi. Každou středu zde probíhá akce neomezené konzumace sushi a dalších specialit za jednorázový poplatek. Specialitou podniku jsou Pastrami z mečouna, Omakase sushi sety, zapečené svatojakubské mušle nebo krevetové špízy. Za ochutnání také stojí dušené knedlíčky Gyoza nebo některá z mnoha japonských polévek.

Restaurace Buddha Bar
Praha 1, Jakubská 8, Tel: 725 069 213

Luxusní podnik Buddha Bar, který je součástí mezinárodního řetězce, se nachází ve vskutku stylovém prostředí, kde je dáván mimořádný důraz na každý detail interiéru i jednotlivých pokrmů, včetně světel a hudby. Místu vévodí obří socha Buddhy. Restaurace se zaměřuje na pokrmy asijské kuchyně, ve kterém nechybí sushi, čínské, vietnamské, japonské nebo thajské speciality. Restaurace disponuje zárověň populárním barem s širokou nabídkou drinků včetně vlastních signature koktejlů.

Restaurace Indian Jewel
Praha 1, Rybná 9, Tel: 725 107 059

Indická restaurace Indian Jewel je provozována indickým majitelem a vaří zde indičtí kuchaři a můžete zde ochutnat autentické indické speciality. Samosa, pakora, máslové kuře v rajské omáčce, jehněčí Vindaloo, dušené jehněčí ve špenátu nebo speciality z Tandooru.

Restaurace Bo District
Praha 1, Ostrovní 28, Tel: 723 133 562

Pro milovníky asijské kuchyně doporučujeme restauraci Bo District v Ostrovní ulici. Ochutnáte zde tradiční asijskou speciality v moderním provedení, například skvělé nudle Udon s hovězím masem a pomerančovo sójovou omáčkou, kuřecí maso s rýžovými nudlemi v arašídové omáčce, hovězí se zeleným kari, kokosové tiramisu a další speciality. U nápojů na léto host ocení osvěžující letní koktejly a na čepu pivo Nachmelená opice.

Restaurace Café Buddha Norská
Praha 10, Norská 14, Tel:737 808 464

Café Buddha představuje koncept autentické thajské kuchyně. Ochutnáte ty nejznámější thajské pokrmy, polévky Tom Kha, Tom Yum, populární ostré saláty, nudle Pad Thai, červené a zelené kari, Massaman kari, nebo Panang kari, které zde připravují z hovězích líček. Chcete-li ochutnat průřez thajské kuchyně, podnik nabízí vyvážené a zajímavé degustační menu. Podnik navíc pořádá pravidelně velice populární kurzy sushi a kurzy thajské kuchyně.

Restaurace Sia
Praha 1, V Celnici 1034/6. Tel: 220 199 380

Restaurace Sia u Náměstí Republiky nabízí bohatý průřez asijskou kuchyní. Ochutnáte výbornou pekingskou kachnu, dušené knedlíčky, malajskou laksu, thajské saláty a mnoho dalšího.

Restaurace SaSaZu
Praha 7, Bubenské náměstí 306/13, Tel: 284 097 455

Holešovická restaurace Sasazu nabízí jedinečný průřez jihoasijskou kuchyní a to indickou, thajskou, indonéskou, malajskou, hongkongskou, vietnamskou a další. Šéfkuchař zde mistrně kombinuje jednotlivé suroviny a koření s prvky Fusion stylu. K pití můžete ochutnat z široké nabídky vlastních originálních koktejlů. Chcete-li zvládnout základní techniky vaření asijských jídel, šéfkuchař pravidelně pořádá kurzy vaření.

Restaurace Asian Temple
Praha 1, Bílkova 13, Tel: 725 502 529

Bohatý průřez kuchyně jihovýchodní Asie v jedinečném stylovém interiéru. Ochutnáte japonské dušené knedlíčky Gyoza, korejský hovězí tataráček, tradiční thajské nudle, tandoori speciality, hovězí Wagyu steak, jehněčí po sečuánsku, sushi a další speciality. Výběr světových vín včetně čínských. Podnik také disponuje velkým Teppanyaki stolem, kde šéfkuchař připravuje svoje speciality přímo před vámi.

Restaurace Sansho
Praha 1, Petrská 25, Tel: 739 592 336

Restaurace Sansho nabízí unikátní selekci asijských specialit v moderní verzi s kombinací zajímavých chutí a vůní. Podnik, který vede britský šéfkuchař Paul Day, nenabízí stálý jídelní lístek, vaří z dostupných čerstvých surovin a večere servíruje formou 6 degustačních chodů, které si můžete sestavit dle vlastní chuti po dohodě s personálem. Můžete ochutnat speciality jako pečený bůček s vodním melounem, indonéské hovězí maso dušené 12 hodin nebo sashimi z lososa. V podniku vládne neformální atmosféra, točí se zde vynikající novopacké pivo a připravují zajímavé koktejly.

rýže, základ asijské kuchyně

Restaurace Buddha Bar

Asian Temple

Asijská kuchyně

Satay

Z restaurace SaSaZu

Nudle Bami goreng


Restaurace Praha 1 | Restaurace Praha 2 | Restaurace Praha 3 | Restaurace Praha 4 | Restaurace Praha 5 | Restaurace Praha 6
Restaurace Praha 7 | Restaurace Praha 8 | Restaurace Praha 9 | Restaurace Praha 10 | Restaurace Praha okolí

© 2008-2024 Restaurant-Guide, email: info@restaurant-guide.cz
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek
Pro majitele restaurací - chcete-li přidat svůj podnik nebo aktualizovat údaje, pošlete nám email


english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz