Restaurant-guide.cz

Doporučené francouzské restaurace v Praze

Francie je zemí labužníků. Přípravě jídel je věnována velká péče a vaření a hodování zde má velkou tradici. Dobré jídlo je zkrátka jedním z pilířů celé francouzské kultury.

Přestože francouzská kuchyně je bohatá a pestrá a u nás velice oblíbená, v Praze není mnoho podniků, kde je možné ochutnat tradiční francouzské speciality.

Francouzské restaurace v Praze:

Restaurace La Gare
Praha 1, V Celnici 3, Tel: 222 313 712

Restaurace La Gare je autentická francouzská restaurace s výhradně francouzskou tradiční kuchyní. Najdete zde množství známých francouzských jídel, včetně kohouta na víně. Celou zimu zde servírují vynikající ústřice a podnik disponuje velkým otevřeným grilem, na kterém šéfkuchař připravuje steaky z vyzrálého hovězího masa.

Restaurace Café Savoy
Praha 5, Vítězná 5, Tel: 731 136 144

Francouzská restaurace a kavárna Café Savoy se nachazí u břehu Vltavy, nedaleko Kampy v secesním domě a její počátky sahají do konce 19. století. Tento živý a příjemný podnik patří do skupiny Ambiente, což obvykle zaručuje perfektní jídlo i servis. Restaurace, která otvírá již na snídaně, připomíná tradiční francouzská bistra a z nabídky klasických francouzských pokrmů si zde pochutnáte na vynikajícím tataráčku, salátech, ústřicích, šnecích, racích, hovězím steaku a dalších specialitách. Restaurace také nabízí množství sladkých dezertů a dortů z vlastní pekárny.

Restaurant Ungelt
Praha 1, Týn 638/5, Tel: 777 427 000

Luxusní restaurace Ungelt, kterou vede šéfkuchař Petr John, se zaměřuje převážně na speciality francouzské kuchyně, ryby a mořské plody. Ochutnáte zde šneky po burgundsku, ústřice, tradiční Bouillabaisse z Marseille, čerstvé mořské ryby, francouzské sýry a skvělé dezerty. Bohatá nabídka francouzských vín, Calvadosu i koňaků. Podnik disponuje příjemnou letní zahrádkou.

Restaurace Bílá Kráva
Praha 2, Rubešova 10, Tel:603 397 367

Restaurace Bílá Kráva se zaměřuje na speciality tradiční francouzské kuchyně, ale jejich hlavní specialitou jsou pokrmy z vyzrálého hovězího masa z francouzského plemene Charolais. Z menu kromě steaků ochutnejte šneky po burgundsku, žabí stehýnka, hovězí Bourguignon, husí paštiku, výborné jehněčí a další speciality.

Restaurace Red Pif
Praha 5, Nádražní 23, Tel: 257 941 669

Francouzská restaurace Red Pif na smíchovském Andělu potěší milovníky francouzské kuchyně a francouzských vín. Z menu zde ochutnáte například jelítko Boudin noir, šneky po burgundsku, francouzký tataráček, francouzskou cibulačku, tarte flambée, jehněčí Navarin, kohouta na víně a mnoho dalšího. Pestrá nabídka nejen přírodních francouzských vín. Podnik částečně fůzuje s českou kuchyní, kterou zde zastupuje šéfkuchař David Kalina a tak ochutnáte i několik českých specialit a plzeňské pivo z tanku.

Restaurace La Gare

Lanov speciality v restauraci La Truffe

Restaurace Caf Savoy

Francouzsk restaurace Art Nouveau

© 2008-2024 Restaurant-Guide
Koprovni obsahu webu je mon jen se souhlasem autora a vlastnka strnek

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz