Restaurant-guide.cz

Doporučené italské restaurace v Praze

Italská kuchyně patří stále mezi oblíbenější pro svojí jednoduchost a kombinaci kvalitních ingrediencí ve skvělý kulinářský výsledek. V Praze je řada italských restaurací s autentickou a výhradně italskou kuchyní, které rozhodně stojí za návštěvu a kde ochutnáte vynikající regionální italské speciality, čerstvé ryby nebo vynikající těstoviny.

Italské restaurace v Praze:

Restaurace Pasta Fresca
Praha 1, Celetná 11, Tel: 224 230 244

Jednou z nejstarších italských restaurací v Praze je určitě Pasta Fresca z řetězce Ambiente Restaurants Group. Hlavní specialitou podniku jsou zde domácí čerstvé těstoviny, ze kterých v restauraci dělaji řadu vynikajících pokrmů. Z další nabídky restaurace je to jemný tataráček, grilované kalamáry, denně čerstvé mořské i sladkovodní ryby, nabídka steaků i dezertů. Velký výběr italské pálenky grappa. Restaurace nabízí perfektní servis, tak jak je všude v Ambiente dobrým zvykem.

Restaurace Dejvická 34
Praha 6, Dejvická 34, Tel: 607 277 123

Restaurace Dejvická 34 se nachází pár kroků od Vítězného náměstí a v kuchyni šéfkuchař Tomaš Černý vaří skvělé italské speciality obohacené o originální a moderní prvky a zajímavé kombinace chutí.

Restaurace La Casa trattoria
Praha 1, V Jámě 8, Tel: 602 350 320
Praha 3, Kostnické nám. 635/3, Tel: 602 123 375

La Casa trattoria je síť restaurací, které nabízí speciality tradiční italské kuchyně s důrazem na ryby a mořské plody. Podniky se nachází na Žizkově, v Karlíně a v Jámě. Mezi nejoblíbenější speciality patří tataráček z tuňáka, grilované kalamáry, černé sépiové risotto s chobotnicí nebo rybí mísa pro dva.

Restaurace Pizza Nuova
Praha 1, Revoluční 1, Tel: 731 141 847

Restaurace Pizza Nuova na Náměstí Republiky patří do skupiny Ambiente, nabízí tradiční italskou kuchyni a je postavena na formě Sněz kolik můžeš( (All you can eat). Hosté mohou konzumovat neomezeně z bohaté bufetové nabídky a z denní nabídky těstovin a pizzy. Bufetová nabídka zahrnuje nejlepší výběr tradičních italských delikates, artyčoků, mušlí, naložených zelenin, pečených rajčat, hub, oliv, sušených šunek, salámů, sýrů, ančoviček a dalších. Těstoviny si podnik vyrábí čerstvé sám a ochutnáte až 10 rozdílných druhů, které Vám příjemná obsluha nosí průběžně ke stolu, dokud neřeknete dost. Restaurace dále nabízí i klasické pokrmy z menu, saláty, steaky i čerstvé ryby a pravé italské dezerty.

Restaurace La Finestra
Praha 1, Platnéřská 90/13, Tel: 222 325 325

Podnik italského restauratéra Riccarda Lucqueho, restaurace La Finestra je velmi populární italská restaurace zaměřená na regionální italskou kuchyni s velkým důrazem na sezónní nabídku a speciality z masa. Mezi speciality podniku patří například T-bone steak nebo hovězí tataráček s černým lanýžem a jejich přípravu můžete videt na vlastní oči díky oknům do kuchyně.

Restaurace Bricks
Praha 1, Cihelná 2b, Tel: 732 950 960

Restaurace Bricks se nachází přímo na břehu Vltavy na Malé Straně, v těsném sousedství Čertovky a Karlova mostu, nabízí spojení itaklské kuchyně s jedinečným výhledem na Prahu. Menu nabídne osvečenou italskou klasiku, jako například Vitello tonnato, carpaccio, buratta, ossobucco po milánsku, grilovanou chobotnici, mušle, poctivou pastu a specialitou podniku je tradiční pinsa Romana.

Restaurace Liandra
Praha 2, Na Moráni 1689/17, Tel::222 524 305

Italská restaurace Liandra u Karlova náměstí nabízí tradiční speciality italské kuchyně se zaměřením na těstoviny, ručně vyráběné přímo v restauraci a ochutnáte je v klasické úpravě Bolognese, s houbami nebo Carbonara. Z dalších specialit ochutnejte risotto s mořskými plody, mušle na víně nebo grilované klobásky Salsiccia s noky.

Restaurace Casa De Carli
Praha 1, Vězeňská 5, Tel: 224 816 688

Restaurace Casa De Carli nabízí autentickou italskou kuchyni, kterou zde připravuje italský majitel a šéfkuchař v jedné osobě, Matteo De Carli. Restaurace nabízí řadu lákavých specialit z vlastních domácích těstovin, tradiční špenátové knedlíčky Canederli na šalvějovém másle, tataráček z tuňáka s pikantním melounovým kompotem a avokádem, kotletku z toskánského prasátka s restovanými brambory a řadu dalších pokrmů. Stálé menu je pravidelně obohaceno o sezónní nabídky.

Restaurace Aromi
Praha 2, Náměstí Míru 6, Tel: 222 713 222

Restaurace Aromi na Náměstí Míru je jedním z podniků italského restauratéra Riccarda Lucqueho a patří k nejlépe hodnoceným podnikům v Praze a uspokojí náročnější klientelu. Aromi je autentická italská restaurace zaměřená především na ryby a mořské plody. Jedním z oblíbených specialit podniku je například mořský vlk v solné krustě nebo variace mořských plodů.

Restaurace Pasta Fresca

Studený bufet v restauraci Pizza Nuova

Casa De Carli

Vino di Vino

ryby jsou součástí italské kuchyněerstv ryby v restauraci Pasta Fresca

ryby v restauraci Aromi

Italsk restaurace


Restaurace Praha 1 | Restaurace Praha 2 | Restaurace Praha 3 | Restaurace Praha 4 | Restaurace Praha 5 | Restaurace Praha 6
Restaurace Praha 7 | Restaurace Praha 8 | Restaurace Praha 9 | Restaurace Praha 10 | Restaurace Praha okolí

© 2008-2024 Restaurant-Guide, email: info@restaurant-guide.cz
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek
Pro majitele restaurací - chcete-li přidat svůj podnik nebo aktualizovat údaje, pošlete nám email

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz