Restaurant-guide.cz

Doporučené italské restaurace v Praze

Italská kuchyně patří stále mezi oblíbenější pro svojí jednoduchost a kombinaci kvalitních ingrediencí ve skvělý kulinářský výsledek. V Praze je řada italských restaurací s autentickou a výhradně italskou kuchyní, které rozhodně stojí za návštěvu a kde ochutnáte vynikající regionální italské speciality, čerstvé ryby nebo vynikající těstoviny.

Italské restaurace v Praze:

Restaurace Pasta Fresca
Praha 1, Celetná 11, Tel: 224 230 244

Jednou z nejstarších italských restaurací v Praze je určitě Pasta Fresca z řetězce Ambiente Restaurants Group. Hlavní specialitou podniku jsou zde domácí čerstvé těstoviny, ze kterých v restauraci dělaji řadu vynikajících pokrmů. Z další nabídky restaurace je to jemný tataráček, grilované kalamáry, denně čerstvé mořské
i sladkovodní ryby, nabídka steaků i dezertů, z nichž za zmínku stojí například ananasové plátky se šlehaným mascarpone. Velký výběr italské pálenky grappa. Restaurace nabízí perfektní servis, tak jak je všude v Ambiente dobrým zvykem.

Restaurace Pagana
Praha 1, Vladislavova 17, (atrium ČP), tel: 224 056 300

Restaurace Pagana představuje rodinný podnik zaměřený na tradiční italské speciality. Podnik nabízí poctivé domácí těstoviny a specialitou podniku jsou špagety flambované v bochníku parmezánu se sicilskou salsou. Oblíbené jsou také čerstvé ryby na grilu nebo telecí tataráček.

Restaurace Il Capitano
Praha 3, Slavíkova 1571/6, Tel: 222 939 434

Restaurace Il Capitano, která se nachází hned u náměstí Jiřího z Poděbrad, představuje koncept tradiční italské restaurace a pizzerie. Majitel pochází z Kalábrie,
z rodiny provozující po generace pizzerie a přinesl tak do podniku své originální receptury a všechny suroviny si z Kalábrie také dováží. Za ochutnání určitě stojí pizza
s tuňákem nebo čekankou a pikantním salámem. Italský šéfkuchař Vám připraví řadu oblíbených italských specialit. Telecí carpaccio, risotto černé, šafránové nebo hříbkové, kvalitní těstoviny, chobotnici na grilu, čerstvé mořské ryby a mnoho dalšího. Navíc každý den speciální nabídka, dle aktuálních sezónních surovin.

Restaurace Pizza Nuova
Praha 1, Revoluční 1, Tel: 221 803 308

Restaurace Pizza Nuova na Náměstí Republiky patří do skupiny Ambiente, nabízí tradiční italskou kuchyni a je postavena na formě Sněz kolik můžeš( (All you can eat). Hosté mohou konzumovat neomezeně z bohaté bufetové nabídky a z denní nabídky těstovin a pizzy. Bufetová nabídka zahrnuje nejlepší výběr tradičních italských delikates, artyčoků, mušlí, naložených zelenin, pečených rajčat, hub, oliv, sušených šunek, salámů, sýrů, ančoviček a dalších. Těstoviny si podnik vyrábí čerstvé sám
a ochutnáte až 10 rozdílných druhů, které Vám příjemná obsluha nosí průběžně ke stolu, dokud neřeknete dost. Restaurace dále nabízí i klasické pokrmy z menu, saláty, steaky i čerstvé ryby a pravé italské dezerty.

Restaurace La Casa trattoria
Praha 7, Tusarova 26, Tel: 773 470 244
Praha 1, V Jámě 8, Tel: 602 350 320
Praha 3, Kostnické nám. 635/3, Tel: 602 123 375

La Casa trattoria je síť restaurací, které nabízí speciality tradiční italské kuchyně s důrazem na ryby a mořské plody. Podniky se nachází na Žizkově, v Holešovicích a nejnovější podočka v Jámě v centru Prahy navíc nabízí posezení na příjemné letní zahradě.

Restaurace Elements
Praha 1, Náměstí Curieových 1/100, Hotel President, Tel: 234 614 113

Italská restaurace Elements se nachází v hotelu President, s výhledem na nábřeží
a Vltavu. Moderní a luxusní interiér restaurace doplnují originální měděné prvky a host také může nahlédnout do otevřené kuchyně, kde šéfkuchař a jeho tým připravují italské speciality.

Restaurace Bresto
Praha 1, Štěpánská 31, Tel: 222 212 810

Restaurace Bresto nabízí autentické italské speciality, které připravuje italský šéfkuchař. Kromě tradičních pokrmů, skvělých těstovin, které připravují také v bezlepkové verzi, je zde bohatá nabídka čerstvých mořských ryb. Vinný sklep bohatě zásoben samozřejmě italskými víny, ale najdete zde také solidní výběr vín francouzských a dalších.

Restaurace Caffeteria Torino
Praha 1, Ul. 28 října 11/376, Tel: 734 602 735

Italská restaurace na Můstku nabízí tradiční i moderní italské speciality. Italský šéfkuchař ze Sardinie zde denně připravuje v mnoho variantách pinsa romanu, dávného předchudce pizzy, carpaccio z chobotnice, mušlovou polévku, toskánský T-bone steak bistecca alla fiorentina, fritto misto, mečouna v kaparové omáčce, ryby, steaky a mnoho dalšího. Podnik otvírá denně na snídaně a nabídne kromě kvalitní italké kávy třeba například vejce benedikt. V létě otevřena příjemná letní zahrádka.

Restaurace Piknik Park
Praha 1, Nosticova 8, Tel: 601 164 711

Italská restaurace Piknik Park, která se nachází přímo na Kampě u Čertovky, nabízí tradiční italskou kuchyni připravovanou italským šéfkuchařem a jeho týmem. Ochutnejte výbornou bruschetu s ančovičkami, oválnou "pizzu" Pinsa romana, kvalitní těstoviny nebo grilovanou chobotnici. Solidní výběr vín, kromě italských nabízí také vína z vinařství Hruška. Příjemná letní terasa přímo u vody a každý týden pravidelné hudební večery.

Restaurace Casa De Carli
Praha 1, Vězeňská 5, Tel: 224 816 688

Restaurace Casa De Carli nabízí autentickou italskou kuchyni, kterou zde připravuje italský majitel a šéfkuchař v jedné osobě, Matteo De Carli. Restaurace nabízí řadu lákavých specialit z vlastních domácích těstovin, tradiční špenátové knedlíčky Canederli na šalvějovém másle, tataráček z tuňáka s pikantním melounovým kompotem a avokádem, kotletku z toskánského prasátka s restovanými brambory
a řadu dalších pokrmů. Stálé menu je pravidelně obohaceno o sezónní nabídky.

Restaurace La Finestra
Praha 1, Platnéřská 90/13, Tel: 222 325 325

Podnik italského restauratéra Riccarda Lucqueho, restaurace La Finestra je velmi populární italská restaurace zaměřená na regionální italskou kuchyni s velkým důrazem na sezónní nabídku a speciality z masa. Mezi speciality podniku patří například T-bone steak nebo hovězí tataráček s černým lanýžem a jejich přípravu můžete videt na vlastní oči díky oknům do kuchyně.

Restaurace Alriso
Praha 1, Betlémské nám. 11, Tel: 222 233 341

Autentická italská trattorie Alriso je zameřena především na speciality z rýže a rýžových produktů, podnik je tedy vhodný pro celiaky. Kromě tradičního italského risotta z té nejlepší italské rýže, které zde ochutnáte v mnoha variantách, připravuje šéfkuchař
i řadu specialit z rýžové mouky, těstovin a rýžové polenty. Z rýžové mouky zde připravují i skvělý chléb, tiramisu a řadu dalších pokrmů. Podnik má příjemnou zahrádku přímo na Betlémském náměstí.

Restaurace Aromi
Praha 2, Náměstí Míru 6, Tel: 222 713 222

Restaurace Aromi na Náměstí Míru je jedním z podniků italského restauratéra Riccarda Lucqueho a patří k nejlépe hodnoceným podnikům v Praze
a uspokojí náročnější klientelu. Aromi je autentická italská restaurace zaměřená především na ryby a mořské plody. Jedním z oblíbených specialit podniku je například mořský vlk v solné krustě nebo variace mořských plodů.

Restaurace Pasta Fresca

Studeny bufet v restauraci Pizza Nuova

Knedlíčky Canederli v Casa De Carli

Vino di Vino

Restaurace Bresto

Čerstvé ryby v restauraci Pasta Fresca

Nabídka čerstvých ryb v restauraci Aromi

Italská restaurace

© 2008-2020 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autora a vlastníka stránek

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz