Restaurant-guide.cz

Kurzy gastronomie, kurzy vaření v Praze

Chcete se zdokonalit ve vaření, proniknout do tajů světových kuchyní nebo správně degustovat víno? Nabízíme přehled gastronomických kurzů v Praze zaměřených na vaření v odborných školách nebo se slavnými šéfkuchaři, ale také kurzy o víně nebo barmanské kurzy.

Doporučené kurzy gastronomie v Praze:

Škola vaření UM od Ambiente
Praha 1, Národní 28, Tel: 221 105 221

Ambiente nově otevřelo prostor UM na Národní třídě 28, kde pro vás od září pořádají zajímavé gastronomické kurzy. S řezníkem Františkem Kšáňou se naučíte dělat perfektní bugery, tataráček nebo carpaccio, šéfkuchař Esky vás naučí mnoho z jejich kuchyně a nechybí ani škola čepovaní piva nebo baristické kurzy pro milovníky dobré kávy.

Kurzy asijské kuchyně v Café Buddha

Restaurace Café Buddha pořádá kurzy vaření japonské kuchyně a přípravy sushi. Naučíte se rozpoznat důležité japonské suroviny, správně uvařit a ochutit rýži na sushi, krájet ryby a zeleninu. V pokročilejším kurzu se pak naučíte i složitější sushi rolky, nigiri sushi nebo kalifornské rolky v tempuře, salát z mořských řas a další.

V kurzech thajské kuchyně se naučíte připravovat nejznámější speciality: tradiční thajské polévky Tom Yum a Tom Ka, salát Laab Kai, červené kari a další.

Velice oblíbené jsou i kurzy zaměřené na vietnamskou kuchyni. Termíny kurzů jsou nepravidelné, proto sledujte bližší informace přímo na stránkách Café Buddha. Kurzy přípravy sushi a kurzy japonské kuchyně bývají zpravidla o víkendech.

Cena: od 2.999 Kč

Praha 10, Norská 14, Tel: 737 808 464

Vaření se sládkem v pivovaru Bašta
Praha 4, Táborská 49, Tel: 602 295 403

Nuselský sousedský pivovar Bašta, který je navazuje na sesterskou restauraci
U Bansethů, nabízí možnost strávit celý den se sládkem a pod jeho dozorem vařit pivo. Občerstvení a celodenní neomezená konzumace piva je v ceně kurzu 2000 Kč. Vlastnoručně uvařené pivo lze zakoupit za poloviční cenu a vzít s sebou v soudku.

Cena 2.000 Kč

Sushi kurzy pro děti v Made in Japan
Praha 1, Rytířská 10, Tel: 604 994 294

V restauraci Made in Japan nyní nabízí dvouhodinové Sushi kurzy pro děti ve věku od 12 – 16 let, a to každou neděli od 11 a 13 hod. Děti nahlédnou do tajů japonské kuchyně, budou si moci vlastnoručně vyrobené sushi sníst a nebo si odnést v krabičce s sebou včetně hůlek, wasabi, sójové omáčky a zázvoru. Kurz probíhá individuálně nebo ve skupině max. 6 účastníků dle zájmu.

Cena: od 2.250 Kč

Škola čepování v restauraci Lokál U Bílé kuželky
Praha 1, Míšeňská 66/12, Tel: 257 212 014

Restaurace Lokál U Bílé kuželky ze skupiny Ambiente, kde se čepuje vynikající Plzeň z tanku, si pro Vás připravila mimořádný kurz čepování piva. Kurzy čepování jsou pod vedením mistra světa v čepování 2010 Lukáše Svobody a profesionálních výčepních restaurací Lokál.

Kurz který je určen pro všechny milovníky a fanoušky piva, probíhá 1x měsíčně a zahrnuje kromě výuky různých stylů čepování piva
i teoretickou přednášku o pivu a jeho historii, výrobních postupech, párování piva k jídlům nebo míchání pivních drinků.

Kurz probíhá od 13.00 do cca 17.00, cena kurzu je 3.800 Kč.

Škola vaření Chefparade
Praha 7- Holešovice, Bubenské nábř. 306/13, budova 36, areál tržnice

Známá pražská škola vaření Chefparade pořádá každý den kurzy vaření jak pro jednotlivce, firmy nebo kurzy pro děti. Nabídka kurzů je velmi široká a zahrnuje průřez všemi světovými kuchyněmi i kuchyní českou. Kurzy vaření se zde poslední dobou stávají oblíbené také pro firemní akce. Aktuálně je škola vaření Chefparade po kompletní rekonstrukci a mají pro vás nejen 3 zbrusu nové kuchyně v holešovickém studiu, ale také Statek pro firemní teambuildingy či pořádání svateb nedaleko Mladé Boleslavy.
Naučíte se dělat správně sushi, italské těstoviny a dezerty, exotické thajské speciality, španělskou zeleninovou polévku, české omáčkové klasiky, indické kari, francouzskou cibulačku, maďarský guláš, plody moře, ryby nebo lehké letní saláty. Samozřejmostí jsou i základy správného grilování nebo sladké cukrářské kurzy.

Kurzy vaření s Ambiente

Chefparade - kurzy vaření

Kurz čepování v pivnici Lokál U Bílé kuželky

Laboratorio, Scuola di Cucina - Kurzy italského vaření

© 2008-2023 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autora a vlastníka stránek

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz