Jehněčí kotletky s vaječnou terinkou - Recept

Ingredience na 2 porce:

jehněčí hřbet
2 vejce
krajíc celozrnného chleba
mrkev
hrášek
chřest
artyčokové srdíčko
cherry rajčata
medvědí česnek
řeřicha
sůl, pepř a olivový olej

Postup:

Připravíme si veškeré potřebné ingredience, skládající se z jehněčího hřbetu a především z pestrobarevné zeleniny. Žloutky oddělíme od bílků. Uvařený artyčok oloupeme až na srdíčko. Uvařenou mrkev a tmavý celozrnný chléb nakrájíme na kostičky, medvědí česnek na proužky. Horní část spařeného chřestu si ponecháme na později, spodní část nakrájíme na menší kousky.

Nakrájenou mrkev, hrášek, chléb a chřest smícháme v misce s jedním žloutkem. Ze dvou bílků vyšleháme sníh a přidáme k zelenině. Osolíme špetkou soli. Základ zeleninového nákypu klademe na potravinářskou fólii, díky které vytvoříme z hmoty váleček, jež necháme 12 minut vařit ve vodní lázni.

Do rozehřáté pánve s olivovým olejem vložíme na tři minuty dvě větvičky rozmarýnu, stroužek česneku a jehněčí hřbet. Trochu osolíme a opepříme. Šťáva v mase se zatáhne a po obou stranách maso získá zlatavou barvu. Poté maso dáme péct na 12 minut při 180°C.

Na jiné pánvi rozehřejeme olivový olej, na kterém necháme ohřát horní části chřestu, artyčokové srdíčko, cherry rajčátka a medvědí česnek.

Již hotové maso vyndáme z trouby a překrojíme na dvě části. Z uvařeného válečku zeleninového nákypu ukrojíme větší špalíček

Na špalíček nákypu dáme artyčokové srdíčko, opřeme o něj i dvě kotletky jehněčího. Kolem klademe chřest a rajčátka. Dozdobíme dvěma celými lístky medvědího česneku a trochou řeřichy, celé zakápneme olivovým olejem.

Recept pro Restaurant-Guide.cz poskytl pan Tomáš Sysel
šéfkuchař restaurace Aquarius

Jehněčí kotletky podávané s vaječnou terinkou - Recept

Jehněčí kotletky podávané s vaječnou terinkou - Recept

- RESTAURACE - KUCHYNĚ - RECEPTY - KAVÁRNY - VINÁRNY - BARY - NOVINKY - LAHŮDKY - MAPA -