Restaurant-guide.cz

Brunch ve vybraných restauracích v Praze

Obvykle nedělní brunch pořádají vybrané pražské restaurace. Jedná se o spojení dobrého jídla, společenské události a příjemného nedělního odpočinku. Brunch je něco mezi snídaní a obědem, trvá od dopoledne do odpoledne a samotné slovo vzniklo spojením anglického breakfast a lunch. Brunche často pořádají v restauracích větších hotelů nebo hotelových řetězců.

Francouzi mají pro podobně strávené dopoledne s hojností jídla název le grand petit déjeuner. I Číňané si podobně užívají své víkendy při Yum Cha, což je tradiční posezení u čaje a konzumace mnoha drobných pokrmů, zvláště dušených knedlíčků v páře. U nás čínské Yum Cha bohužel v restauracích nenajdete, bývá obvyklé mimo Čínu spíše ve větších městech s početnější čínskou komunitou.

Celý brunch funguje nejčastěji formou bufetu za fixní poplatek, někdy formou degustačního menu. Skladba jídel se často liší, může se jednat o švédské stoly plné studené a teplé kuchyně, jednohubky nebo například grilovaní steaků. V ceně také bývají nealko nápoje nebo pivo, víno, káva a čaj. Děti zpravidla mívají výrazné slevy. Součástí nedělního brunche může být i doprovodný společenský program, např. živá hudba, program pro děti.

Chcete-li si tedy vyrazit v neděli s dětmi, přáteli či s obchodními partnery na méně formální setkání, brunch je pro Vás tou pravou volbou.

Brunch ve vybraných restauracích v Praze

Restaurace La Rotonde
Praha 1, Štěpánská 40, Telefon: 222 820 410
Doba trvání: 12.00 – 15.30

Elegantní restaurace La Rotonde ve stylu Art Deco se nachází v centru Prahy, ve známém hotelu Alcron. Zkušený tým kuchařů v čele se známým Romanem Paulusem pro vás každou neděli po celý rok připravují na tomto brunchi skvělé speciality naší i zahraniční kuchyně a to přímo před Vámi. Bohatá nabídka ryb, mořských plodů, salátů, nejrůznějších mas, sushi baru, dezertů a dalších lahůdek jistě potěší každého milovníka dobrého jídla. Součástí brunche je i doprovodná živá jazzová hudba.
Dle svého sloganu "Relax in style"  nabízí restaurace jako bonus ve svém salónku masáže hlavy, krku a trapézů.
V ceně je zahrnuta i konzumace nealkoholických nápojů, piva a vína.
Cena: 1.549 Kč za osobu, děti do 12ti let 599 Kč


Francouzská restaurace Art Nouveau
Praha 1, Náměstí republiky 5, Tel: 222 002 770
Doba trvání: 11.00 – 15.00

Ve Francouzské restauraci Art Nouveau, která se nachází v překrásných secesních prostorách Obecního domu, pořádají brunch každou první neděli v měsíci. Brunch je vždy jinak tématicky zaměřený, často s ohledem na sezónní nabídku. Těšit se tak můžete na brunch svatomartinských hus, brunch zvěřinový, houbový, staročeský, jarní a chřestový, šnečí vánoční a mnohé další.
Cena: 1.250 Kč za osobu, děti do 6ti let zdarma


Restaurace SOHO+, typ kuchyně: mezinárodní
Praha 4, Podolské nábřeží 1, 727 807 592
Doba trvání: 11.00 – 15.00

V podolské restauraci SOHO+ každou sobotu a neděli připravují brunch, na kterém si můžete sestavit 4 hody z bohaté nabídky předkrmů, polévek, hlavních jídel a dezertů.


Restaurace Buddha Bar
Praha 1, Jakubská 8, Tel: 221 776 400
Doba trvání: 12.00 – 16.00

Luxusní podnik Buddha Bar ve vskutku stylovém prostředí se zaměřuje na pokrmy asijské kuchyně. Každou neděli zde připravují brunch, kde si vyberete
z bohaté nabídky specialit asijské a evropské kuchyně. Sushi, hovězí burgery, asijské saláty, hovězí wok, grilované ryby, kuřecí kari, dezerty a další. Live DJ a dětský koutek s animátorkou.
Cena: 1.090 Kč za osobu, děti 6-12 let 645 Kč, děti do 5ti let zdarma


Restaurace AvantGarde
Praha 6, Evropská 2690/17, PPF Gate, Tel: 224 174 224
Doba trvání: 11.00 – 15.00

Dejvická restaurace AvantGarde pořádá tématické brunche každou neděli inspirované tématickými událostmi nebo světovými kuchyněmi. Ochutnáte tak jednou speciality asijské kuchyně, jindy brunch zvěřinový, speciality ze středomoří, svatomartinské hody a další. Brunch se zaměřuje také na rodiny
s dětmi a pro děti připravil speciální dětský koutek s širší nabídkou aktivit pro děti. Cena zahrnuje neomezenou konzumaci včetně welcome drinku, nealko nápojů piva, vybraných vín a teplých nápojů.
Cena za osobu 1.190 Kč, děti do 6 let zdarma, děti do 13 let 390 Kč


Plzeňská restaurace Anděl
Praha 5, Nádražní 114, Tel: 608 181 852
Doba trvání: 11.00 – 16.00

Přímo na Andělu se nachází restaurace Anděl, která nabízí každou poslední neděli v měsíci bohatý brunch. V nabídce vždy výběr ze snídaňového menu, studený bufet, polévky a několik hlavních jídel, převážně z české kuchyně a dezerty. Neomezená konzumace také piva, vína a nealko nápojů. Dětský program s animátorkou.
Cena: 790 Kč za osobu, děti do 6ti let zdarma, děti 7-12 let 50% sleva.


Restaurace Hergetova Cihelna
Cihelná 2b, Praha 1 – Malá Strana, Telefon: 296 826 103
Doba trvání: 11.00 – 15.00

Restaurace Hegerova Cihelna se nachází přímo na Malé Straně u břehu Vltavy, v těsné blízkosti Karlova mostu a tak je ideálním místem pro občerstvení na Vaší nedělní procházce historickým centrem Prahy. Brunch v této restauraci je ideální pro rodiny s dětmi. Pro děti je připraveno speciální dětské menu, k dispozici je dětský koutek a dohled zajišťují profesionálové. Šéfkuchař Vojtěch Václavík a jeho tým připravují každou neděli lahůdky, ze kterých si jistě vybere každý. Nabídka brunche je složena ze studeného a teplého bufetu. V nabídce jsou saláty, zelenina, sýry, palačinky, pečená masa, ryby, přílohy, ovoce a dezerty.
Cena: 595 Kč za osobu, dětské menu 295 Kč


Restaurace Midtown Grill
Praha 1, V Celnici 8, hotel Marriott , Tel: 222 881 212
Doba trvání: 12.00 – 15.00

V restauraci Midtown Grill hotelu Marriot, která se zaměřuje na steaky a grilování mas, každou neděli nabízí tématický brunch. Bohatá nabídka specialit regionálních kuchyní, studeného bufetu, mořských plodů, ústřic, krevet, sushi, steaků, salátů, polévek, sýrů a zákusků. V ceně ja zahrnutý welcome drink, nealko, pivo a víno. Živá hudba a dětský koutek s programem.
Cena: 1.090 Kč za osobu, děti do 6 let zdarma, děti 7-12 let 490 Kč


Restaurace Zátiší
Praha1, Liliová 1, Tel: 222 221 155
Doba trvání: 11.30 – 15.00

Restaurace V Zátiší přichází od září s inovací v podobě nově pojatých nedělních brunchů. Složení pokrmů nebude již směřované pouze indickým směrem, ale nově zabrousí i do české a mezinárodní kuchyně. Servírování probíhá vždy doprostřed stolu a každý brunch bude obsahovat 4 chody. Některé budou jednotlivě namixované, aby každý z přítomných mohl ochutnat všechny varianty. Každý týden se bude nabídka servírovaných pokrmů lišit. Cena zahrnuje neomezenou konzumaci nealkoholických nápojů, vybraných vín a prosecca.
Cena za osobu: 1.090 Kč, děti do 6 let zdarma, děti 7-12 let 50% sleva.


Restaurace Mlýnec
Praha 1, Novotného lávka 9, Tel: 277 000 777
Sobota + Neděle: Doba trvání: 11.30 – 15.00

Restaurace Mlýnec každou sobotu a neděli pořádá brunch. Nabídka je složena z výběru předkrmů, hlavních jídel a dezertů. Grilované ryby, pečená zelenina, 3 druhy mas, výběr zákusků, salátů a mnoho dalších specialit. Cena zahrnuje brunch (předkrmy, hlavní jídla, dezerty), neomezenou konzumaci nealkoholických nápojů, uvedených vín, prosecca a čerstvého pomerančového džusu.
Cena za osobu: 1.090 Kč, děti do 6 let zdarma, děti 7-12 let 50% sleva.


Restaurace Zinc
Praha 1, V Celnici 7, Hotel Hilton Prague Old Town, Tel: 221 822 300
Doba trvání: 12.30 – 15.00

Restaurace Zinc se nachází v hotelu Hilton Prague Old Town, přímo v centru pár kroků od Obecního domu. Šéfkuchař připravuje na každou neděli bohatou nabídku specialit převážně anglické kuchyně. V nabídce je množství salátů, uzený losos, pečená jehněčí kýta, hovězí steaky, vařený humr, tygří krevety, ústřice, anglický rybí koláč, treska v těstíčku a mnoho dezertů. Pro hosty brunche je parkování zdarma.
Cena: 1.250 Kč za osobu, děti do 6 let zdarma, děti do 12ti let 520 Kč


Restaurace Zlatá Praha
Praha 1, Pařížská 30, Telefon: 296 630 522
Doba trvání: 11.00 – 14.00

Restaurace Zlatá Praha se nachází v centru Prahy, na břehu Vltavy, v hotelu InterContinental Prague. Právě zde si můžete vychutnat skvělé pokrmy s možností úžasného panoramatického výhledu na Prahu. Součástí brunche je živá klavírní hudba. Pro děti je připraven dětský koutek. V letních měsících je otevřena i venkovní terasa restaurace. Šéfkuchař Zlaté Prahy Tomáš Vaníček a jeho tým pro Vás připravili široký sortiment pokrmů. Brunch je sestaven ze studeného a teplého bufetu. Na závěr na Vás čekají vynikající sladkosti z hotelové cukrárny, zmrzlina a ovoce. V červenci a srpnu se brunche nekonají.
Cena: 1.190 Kč za osobu, děti do 5ti let zdarma, děti 6-12 let 50% sleva


Brunch v restauraci Zlatá Praha

Brunch v AvantGarde

Salátový bufet v restauraci Zinc

Brunch ve Francouzské restauraci Art Nouveau

Brunch v restauraci Žofín Garden

Grilovaní v La Rotonde

Ovoce v restauraci Hergetova Cihelna

Brunch v restauraci Villa Richter

Roast v restauraci Mlýnec

Restaurace Il Giardino

© 2008-2018 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek

Plastová okna Praha

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz