Restaurant-guide.cz

Brunch ve vybraných restauracích v Praze

Obvykle nedělní brunch pořádají vybrané pražské restaurace. Jedná se o spojení dobrého jídla, společenské události a příjemného nedělního odpočinku. Brunch je něco mezi snídaní a obědem, trvá od dopoledne do odpoledne a samotné slovo vzniklo spojením anglického breakfast a lunch. Brunche často pořádají v restauracích větších hotelů nebo hotelových řetězců.

Francouzi mají pro podobně strávené dopoledne s hojností jídla název le grand petit déjeuner. I Číňané si podobně užívají své víkendy při Yum Cha, což je tradiční posezení u čaje a konzumace mnoha drobných pokrmů, zvláště dušených knedlíčků v páře. U nás čínské Yum Cha bohužel v restauracích nenajdete, bývá obvyklé mimo Čínu spíše ve větších městech s početnější čínskou komunitou.

Celý brunch funguje nejčastěji formou bufetu za fixní poplatek, někdy formou degustačního menu. Skladba jídel se často liší, může se jednat o švédské stoly plné studené a teplé kuchyně, jednohubky nebo například grilovaní steaků. V ceně také bývají nealko nápoje nebo pivo, víno, káva a čaj. Děti zpravidla mívají výrazné slevy. Součástí nedělního brunche může být i doprovodný společenský program, např. živá hudba, program pro děti.

Chcete-li si tedy vyrazit v neděli s dětmi, přáteli či s obchodními partnery na méně formální setkání, brunch je pro Vás tou pravou volbou.

Brunch ve vybraných restauracích v Praze

Restaurace Hergetova Cihelna
Cihelná 2b, Praha 1 – Malá Strana, Telefon: 296 826 103
Doba trvání: 11.00 – 15.00

Restaurace Hergetova Cihelna se nachází přímo na Malé Straně u břehu Vltavy, v těsné blízkosti Karlova mostu a tak je skvělým místem pro občerstvení na Vaší nedělní procházce historickým centrem Prahy. Brunch v této restauraci je ideální pro rodiny s dětmi. Pro děti je připraveno speciální dětské menu, k dispozici je dětský koutek a dohled zajišťují profesionálové. Šéfkuchař Jan Strnad a Petr Laštovička a jeho tým připravují každou neděli lahůdky, ze kterých si jistě vybere každý. Nabídka brunche je složena ze studeného a teplého bufetu. V nabídce jsou saláty, zelenina, sýry, pečená masa, ryby, přílohy, ovoce a dezerty. Cena zahrnuje vína, prosecco, pivo, nealko nápoje, kávu a čaj.
Cena: 995 Kč za osobu, dětské menu 495 Kč


Restaurace La Rotonde
Praha 1, Štěpánská 40, Telefon: 222 820 410
Doba trvání: 12.00 – 15.30

Elegantní restaurace La Rotonde ve stylu Art Deco se nachází v centru Prahy, ve známém hotelu Alcron. Zkušený tým kuchařů v čele se známým Romanem Paulusem pro vás každou neděli po celý rok připravují na tomto brunchi skvělé speciality naší i zahraniční kuchyně a to přímo před Vámi. Bohatá nabídka ryb, mořských plodů, salátů, nejrůznějších mas, sushi baru, dezertů a dalších lahůdek jistě potěší každého milovníka dobrého jídla. Součástí brunche je i doprovodná živá jazzová hudba.
V ceně je zahrnuta i konzumace nealkoholických nápojů, piva a vína.
Cena: 1.499 Kč za osobu, děti do 12ti let 699 Kč


Restaurace La Gare
Praha 1, V Celnici 3, Tel: 222 313 712
Doba trvání: 11.00 – 15.00

Francouzská restaurace La Gare nabízí každou neděli servírovaný brunch s výběrem tří předkrmů, hlavních chodů a dezertů. V ceně zahrnuty vybrané alkoholické nápoje a nealko. Brunch je určen výhradně pro dospělé.
Cena: 1.150 Kč za osobu


Francouzská restaurace Art Nouveau
Praha 1, Náměstí republiky 5, Tel: 222 002 770
Doba trvání: 11.00 – 15.00

Ve Francouzské restauraci Art Nouveau, která se nachází v překrásných secesních prostorách Obecního domu, pořádají brunch každou první neděli v měsíci. Brunch je vždy jinak tématicky zaměřený, často s ohledem na sezónní nabídku. Těšit se tak můžete na brunch svatomartinských hus, brunch zvěřinový, houbový, staročeský, jarní a chřestový, šnečí vánoční a mnohé další.
Cena: 1.350 Kč za osobu, děti do 3 let zdarma, děti 3-6 let 50% sleva


Restaurace Buddha Bar
Praha 1, Jakubská 8, Tel: 221 776 400
Doba trvání: 12.00 – 16.00

Luxusní podnik Buddha Bar ve vskutku stylovém prostředí se zaměřuje na pokrmy asijské kuchyně. Každou neděli zde připravují brunch, kde si vyberete
z bohaté nabídky specialit asijské a evropské kuchyně. Sushi, hovězí burgery, asijské saláty, hovězí wok, grilované ryby, kuřecí kari, dezerty a další. Live DJ a dětský koutek s animátorkou.
Cena: 1.090 Kč za osobu, děti 6-12 let 645 Kč, děti do 5ti let zdarma


Restaurace AvantGarde
Praha 6, Evropská 2690/17, PPF Gate, Tel: 224 174 224
Doba trvání: 11.00 – 15.00

Dejvická restaurace AvantGarde pořádá tématické brunche každou neděli inspirované tématickými událostmi nebo světovými kuchyněmi. Ochutnáte tak jednou speciality asijské kuchyně, jindy brunch zvěřinový, speciality ze středomoří, svatomartinské hody a další. Brunch se zaměřuje také na rodiny
s dětmi a pro děti připravil speciální dětský koutek s širší nabídkou aktivit pro děti. Cena zahrnuje neomezenou konzumaci včetně welcome drinku, nealko nápojů piva, vybraných vín a teplých nápojů.
Cena za osobu 1.190 Kč, děti do 6 let zdarma, děti do 13 let 390 Kč


Restaurace Midtown Grill
Praha 1, V Celnici 8, hotel Marriott , Tel: 222 881 212
Doba trvání: 12.00 – 15.00

V restauraci Midtown Grill hotelu Marriot, která se zaměřuje na steaky a grilování mas, každou neděli nabízí tématický brunch. Bohatá nabídka specialit regionálních kuchyní, studeného bufetu, mořských plodů, ústřic, krevet, sushi, steaků, salátů, polévek, sýrů a zákusků. V ceně ja zahrnutý welcome drink, nealko, pivo a víno. Živá hudba a dětský koutek s programem.
Cena: 1.150 Kč za osobu, děti do 6 let zdarma, děti 7-12 let 490 Kč


Pohostinec Karlín
Praha 8, Pobřežní 42, Tel: 731 636 318
Doba trvání: 11.00 – 14.30

Každou sobotu a neděli nabízí restaurace Pohostinec Karlín brunch. Saláty, předkrmy a dezerty formou bohatého bufetu, servírované 2 hlavní chody, kdy vždy jedním je čerstvá ryba nebo mořské plody a druhým steak nebo například vepřová žebra.
Cena: 590 Kč za osobu, děti do 6ti let zdarma


Restaurace V Zátiší
Praha1, Liliová 1, Tel: 222 221 155
Doba trvání: 11.00 – 15.00

Restaurace V Zátiší od 9. září znovu zavádí pravidelné nedělní brunche. Pro větší pohodlí budou pokrmy servírované doprostřed stolu, tak, aby si hosté mohli nerušeně užívat společnosti svých blízkých. Podávat se budou oblíbené snídaňové a obědové položky z menu, studené i teplé předkrmy, hlavní chody i dezerty. Nabídka se bude každý týden měnit, vždy v souladu s ročním obdobím a sezónními surovinami. Brunch zahrnuje domácí limonádu, minerální vodu, kávu, čaj a láhev vína pro dvě osoby.
Cena za osobu: 975 Kč, děti do 6 let zdarma, děti 7-12 let 50% sleva.


Restaurace Mlýnec
Praha 1, Novotného lávka 9, Tel: 277 000 777
Sobota + Neděle: Doba trvání: 11.30 – 15.00

Restaurace Mlýnec každou sobotu a neděli pořádá brunch. Nabídka je složena z výběru předkrmů, hlavních jídel a dezertů. Grilované ryby, pečená zelenina, 3 druhy mas, výběr zákusků, salátů a mnoho dalších specialit. Cena zahrnuje brunch (předkrmy, hlavní jídla, dezerty), neomezenou konzumaci nealkoholických nápojů, uvedených vín, prosecca a čerstvého pomerančového džusu.
Cena za osobu: 1.190 Kč, děti do 6 let zdarma, děti 7-12 let 50% sleva.


Restaurant Il Giardino
Praha 5, Mozartova 261/1, Telefon: +420 - 257 154 262
Doba trvání: 11.00 – 15.00 (jednou za měsíc)

Restaurace Il Giardino se nachází v hotelu NH Praha na Smíchově. Unikátní hotelová lanovka Vás vyveze z hlavní budovy přímo do restaurace. V interiéru se mimo jiné nachází i dětský koutek s kreativní dílnou a knížkami pro děti. Brunch je servírován formou teplého i studeného bufetu. V nabídce najdete celou řadu salátů, jehněčí maso nebo grilované krevety, gyros, delikatesy z místní udírny
a výběr lahodných dezertů. Šéfkuchař a jeho zkušený t ý m připravují tematický brunch jednou za měsíc. Cena zahrnuje sklenku sektu na uvítanou, nealkoholické nápoje, pivo, vybraná vína, čaj a kávu. Hostům je umožněno bezplatné parkování v hotelové garáži a wi-fi připojení zdarma.

Cena za osobu: 1.100 Kč, děti do 6 let zdarma, děti ve věku 7-12 let 50% sleva.


Restaurace Mama Shelter
Praha 7, Veletržní 20, Tel: 777 146 371
Doba trvání: 12:00 - 16:00

Restaurace Mama Shelter v Holešovicích každou neděli nabízí brunch formou bohatého teplého a studeného bufetu. V nabídce z předkrmů sýry, uzeniny, uzený losos, saláty. Na výběr jsou polévky, z teplých jídel třeba gulášek, vaječné speciality, losos teriyaki, těstoviny, pizza z pece na dřevo a mnoho dalšího. Výběr dezertů, v ceně je prosecco, vybraná vína, pivo a nealko nápoje.

Cena za osobu: 990 Kč, děti do 6 let zdarma, děti ve věku 6-12 let 50% sleva.


Restaurace Zinc
Praha 1, V Celnici 7, Hotel Hilton Prague Old Town, Tel: 221 822 300
Doba trvání: 12.30 – 15.00

Restaurace Zinc se nachází v hotelu Hilton Prague Old Town, přímo v centru pár kroků od Obecního domu. Šéfkuchař připravuje na každou neděli bohatou nabídku specialit převážně anglické kuchyně. V nabídce je množství salátů, uzený losos, pečená jehněčí kýta, hovězí steaky, vařený humr, tygří krevety, ústřice, anglický rybí koláč, treska v těstíčku a mnoho dezertů. Pro hosty brunche je parkování zdarma.
Cena: 1.300 Kč za osobu, děti do 6 let zdarma, děti do 12ti let 570 Kč


Brunch v restauraci Zlatá Praha

Brunch v AvantGarde

Brunch v restauraci La Gare

Salátový bufet v restauraci Zinc

Brunch ve Francouzské restauraci Art Nouveau

Brunch v restauraci Žofín Garden

Grilovaní v La Rotonde

Ovoce v restauraci Hergetova Cihelna

Brunch v restauraci Villa Richter

Roast v restauraci Mlýnec

Restaurace Il Giardino

© 2008-2020 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek

Plastová okna Praha

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz