Restaurant-guide.cz

Chřest v doporučených restauracích v Praze

Jaro je v kuchyni mimo jiné ve znamení chřestu. Tato zelenina (latinským názvem Asparagus officinalis) je známa již od starověku a od té doby platí za luxusní pochoutku a afrodiziakum. Právem bývá chřest označován za krále zeleniny.

Chřest obvykle zaplaví trh v období od března do května a v této době se i objevuje
v některých restauracích ve speciální nabídce. Chřest je vynikající zejména čerstvý
a obtížně se uchovává. Využijte proto tohoto období a dopřejte si svou letošní dávku této lahodné zeleniny. Některé restaurace v Praze připravují na jaře speciální chřestové menu.

Chřest rozlišujeme na bílý a zelený.
Bílý chřest je jemnější a křehčí, pěstuje se pod vrstvou země a sklízí se v okamžiku, kdy vyrazí na povrch. Obsahuje méně vitamínů, má mírně nasládlou chuť. Bílý chřest se loupe, dolní třetina výhonku se odřezává. Většinou se zpracovává tepelně ale také nakládá. Nakládaný ovšem nemůže čerstvý chřest nikdy nahradit.

Velmi oblíbenou pochoutkou z bílého chřestu je například krémová polévka.
Zelený chřest obsahuje více vitamínů, nemusí se loupat a častěji se používá syrový do salátů, spařený nebo lehce povařený jako příloha k různým masům.

Doporučené restaurace v Praze:

Restaurace U Tellerů, do 31. 5. 2022
Praha 2, Vinohradská 78, Tel: 601 343 242

Restaurace U Tellerů na Vinohradech nabízí do konce května hovězí carpaccio s chřestovým salátem, chřestový krém se sušeným žloutkem, chřest s holandskou omáčkou a vejcem, kuřecí roládu s chřestem, pancettou a smržovou omáčkou a chřestovou panna cottu.

Restaurace Mincovna, do 31, 5. 2022
Praha 1, Staroměstské náměstí 930/7, Tel: 727 955 669

V restauraci Mincovna připravil šéfkuchař David Kalina něolik chřestových specialit. Chřestový krém se smaženým chřestem, parmezánem a sušeným žloutkem, hovězí carpaccio s chřestovým salátem, kuřecí roláda s chřestem, květákovým pyré a smržovou omáčkou, chřest s holandskou omáčkou, vejcem na 63°C a mladým bramborem a jako dezert chřestová panna cotta s jahodami a karamelem.

Restaurace Potrefená husa Albertov, 12. 5. - 20. 5. 2022
Praha 2, Na slupi 2102/2b, Tel: 236 071 028

Restaurace Potrefená husa Albertov připravila několik chřestových specialit. Chřestový krém se zastřeným vejcem, pancettou a pestem z mangoldu, vepřová panenka se smaženým chřestem v panko strouhance a pošírovaný chřest se šunkou a holadnskou omáčkou.

Restaurace Obecní dům, celý květen 2022
Praha 1, nám. Republiky 1090/5, Tel: 222 002 770

Restaurace v Obecním domě připravila několik chřestových specialit, na kterých si můžete pochutnat ve zdejším jedinečném secesním interiéru. Chřest s holandskou omáčkou a restovanou strouhankou, chřestový salát čerstvým sýrem a čekankovým dresinkem, jehnečí kotletky s mladým bramborem pečeným v popelu, bílým chřestem a pestem z medvědího česneku a telecí řízek s bramborem, chřestem a holandskou omáčkou.

Restaurace Esprit, celý květen 2022

Chřestová sezóna začíná a v restauraci Esprit připravili celé menu inspirované touto výtečnou surovinou. Nabídka zahrnuje např. chřestové rizoto s citronovým krémem a pecorinem, chřestovou polévku s olejem z bílého lanýže, lososa s bílým chřestem, sýrem cottage a polníčkem, grilované hovězí medailonky s bílým chřestem a omáčkou s lanýžovým olejem a na závěr chřestová panna cotta.

Praha 4, Na Pankráci 15/1684, Hotel Holiday Inn, Tel: 296 895 030

Restaurace Columna, celý květen 2022
Praha 4, Pyšelská 2361/4, Tel: 272 192 458

Celý květen se můžete v restauraci Columna těšit na speciální menu s pokrmy z chřestu. Chřestový krém s vařeným vejcem, zelený chřest pečený v parmské šunce s holandkou omáčkou, chřestové risotto s grilovanými krevetami či roláda z králičího hřbetu s cibulovým konfitem, bramborami grenaille, chřestem a slaninovou omáčkou.

Postupně doplňujeme....

Zelený chřest

Bílý chřest

Zelený chřest v restauraci Il Giardino

Chřest v restauracích v Praze

Restaurace Praha 1 | Restaurace Praha 2 | Restaurace Praha 3 | Restaurace Praha 4 | Restaurace Praha 5 | Restaurace Praha 6
Restaurace Praha 7 | Restaurace Praha 8 | Restaurace Praha 9 | Restaurace Praha 10 | Restaurace Praha okolí

© 2008-2022 Restaurant-Guide, email: info@restaurant-guide.cz
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek
Pro majitele restaurací - chcete-li přidat svůj podnik nebo aktualizovat údaje, pošlete nám email

Facebook Instagram Google+ Pinterest Restaurant-guide.cz LinkedIn

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz