Restaurant-guide.cz

Chřest v doporučených restauracích v Praze

Jaro je v kuchyni mimo jiné ve znamení chřestu. Tato zelenina (latinským názvem Asparagus officinalis) je známa již od starověku a od té doby platí za luxusní pochoutku a afrodiziakum. Právem bývá chřest označován za krále zeleniny.

Chřest obvykle zaplaví trh v období od března do května a v této době se i objevuje v některých restauracích ve speciální nabídce. Chřest je vynikající zejména čerstvý a obtížně se uchovává. Využijte proto tohoto období a dopřejte si svou letošní dávku této lahodné zeleniny. Některé restaurace v Praze připravují na jaře speciální chřestové menu.

Chřest rozlišujeme na bílý a zelený.

Bílý chřest je jemnější a křehčí, pěstuje se pod vrstvou země a sklízí se v okamžiku, kdy vyrazí na povrch. Obsahuje méně vitamínů, má mírně nasládlou chuť. Bílý chřest se loupe, dolní třetina výhonku se odřezává. Většinou se zpracovává tepelně ale také nakládá. Nakládaný ovšem nemůže čerstvý chřest nikdy nahradit.

Velmi oblíbenou pochoutkou z bílého chřestu je například krémová polévka.

Zelený chřest obsahuje více vitamínů, nemusí se loupat a častěji se používá syrový do salátů, spařený nebo lehce povařený jako příloha k různým masům.

Doporučené restaurace v Praze

CHŘEST AKTUÁLNĚ V KVĚTNU:

Restaurace Bílá Kráva
Praha 2, Rubešova 10, Tel:603 397 367

Francouzská restaurace Bílá kráva nabízí chřestový krém z mělnického chřestu s křupavou pancettou a zastřeným vejcem a jako hlavní chod chřest, pošírovaný v aromatickém vývaru a másle, s holandskou omáčkou, doplněný vejcem na 63°C.

Restaurace RED Pif
Praha 5, Nádražní 23, Tel: 257 941 669

Restaurace RED Pif na Smíchově zve na jarní chřestové menu. Ochutnáte krém z bílého chřestu s pestem z medvědího česneku a restovanou šunkou, chřestový salát s pomerančem a zastřeným vejcem, kuřecí roládu s nádivkou s medvědím česnekem, chřestem ve slanině a holandskou omáčkou nebo chřest s holandskou omáčkou a grenaillemi. Nechybí dezert v podobě chřestové panna cotty s jahodami.

Restaurace Les Moules
Praha 1, Pařížská 19/203, Tel: 222 315 022

4-chodové chřestové menu připravuje belgická restaurace Les Moules. Mušle na bílém víně s chřestem a sušenými rajčaty, tygří krevety s chřestem, capari, omáčkou z humřího bisque, grilovaný kanic s hráškovým pyré a beárnskou omáčkou a chřestovým ragú.

Restaurace Malostranská beseda
Praha 1, Malostranské náměstí 21, Tel: 257 409 112

Restaurace Malostranská beseda chystá na květen speciální chřestovou nabídku. Pochutnejte si na chřestovém krému s uzeným lososem a bazalkou, na grilovaném steaku z halibuta s pancettou, limetkovou omáčkou a restovaném chřestu, krůtí roládě plněné chřestem a parmskou šunkou, restovaných nudličkách z hovězí svíčkové s hlívou, chřestem a bramborovými chipsy a nechybí ani chřestové variace s holandskou omáčkou.

Restaurace Bricks
Praha 1, Cihelná 2b, Tel: 732 950 960

Italská restaurace Brick’s u Karlova mostu nabízí jarní chřestové menu. Chřest s holandskou omáčkou a Parmskou šunkou nebo pošírovaným vejcem, chřestové vellouté s créme fraiche, jako hlavní chod telecí se smrži, zeleným chřestem a těstovinami.

Pivovarský dům Benedict a Pivovarský klub Benedict
Praha 8, Křižíkova 17, Tel: 222 315 777
Praha 2, Ječná 15, Tel: 296 216 666

V Pivovarském domě a pivovarském klubu Benedict na vás čeká speciální jarní menu v podobě marinovaného chřestu v zakysané smetaně se strouhaným žloutkem, vepřové panenky sous-vide s gratinovanými brambory a omáčkou z bílého a zeleného chřestu, listy trhaných salátů se zeleným chřestem, sázeným vejcem, bramborami a citrónovým dresinkem.

Restaurace Tiskárna
Praha 1, Jindřišská 22, Tel: 602 448 854
Praha 1, Národní 39, Tel: 734 756 900

V obou Tiskárnách na květen připravili několik chřestových specialit. Salát s chřestem a rebarborou, chřestová krémová polévka s vejcem a krutony a filet ze pstruha s pečeným chřestem, bramborem a krevetovou omáčkou.

Restaurace Food Lab, 6. - 12. 5. 2024
Praha 1, Haštalská 4, Tel: 257 310 713

Od 6. do 12. května zve Food Lab na chřestové menu. Chřestový krém s česnekovými krutony, parmazánové noky s baby artyčoky a grilovaným chřestem, s bazalkovou omáčkou, burrata s grilovaným chřestem, gremolátou a pažitkovým olejem nebo chobotnice s chimichurri, pečenými rajčátky a chřestovým pyré.

Restaurace U Tellerů
Praha 2, Vinohradská 78, Tel: 601 343 242

Vinohradská restaurace U Tellerů na celý květen připravila několik chřestových specialit. Salát s chřestem a rebarborou, chřestová krémová polévka s vejcem a krutony, hovězí ragú v rizoletě se zeleným chřestem a bérnskou omáčkou s kapary a chřest s holandskou omáčkou, vejcem 63 ̊C a opečeným bramborem.

Restaurace Obecní dům, 26. 5. 2024
Praha 1, nám. Republiky 1090/5, Tel: 222 002 770

Vychutnejte si chřestový brunch 26.5. v kouzelném prostředí restaurace Obecní dům. Čeká vás bohatá nabídka – z předkrmů vejce Benedikt s chřestem či vejce plněná žloutkovou pěnou a chřestové špičky, z hlavních chodů mj. obalovaný chřest v panko strouhance, risotto s chřestem a pancettou, špagety s lanýžem a chřestem nebo krůtí saltimbocca s opečeným chřestem. Nechybí ani dezerty, například chřestovo-rebarborový koláč, panna cotta s jahodami a karamelizovaným chřestem a mnoho dalších lahůdek.

Restaurace Monarch
Praha 1, Na Perštýně 15, Tel: 703 182 801

Restaurace Monarch v květnu nabízí několik chřestových specialit. Variace chřestu s vejcem na 63° a slaninou, chřestové velouté a risotto s chřestem.

Restaurace Mincovna
Praha 1, Staroměstské náměstí 930/7, Tel: 727 955 669

Restaurace Mincovna na Staroměstském náměstí nabízí celý květen speciality z chřestu. Salát s chřestem a rebarborou, chřestová krémová polévka s vejcem a krutony a chřest s holandskou omáčkou, vejcem 63 ̊C a bramborem.

Potrefená husa Platnéřská, od 9. 5. 2024
Praha 1, Platnéřská 88/9, Tel: 266 311 497

Potrefená husa Platnéřská zve na chřestový krém se sušenou šunkou a krutony, kuřecí prsa supreme plněná chřestem se zámeckými bramborami a demi glace, telecí tatarák se zeleným chřestem a lanýžovým olejem nebo na candáta na grilu s mačkanými bramborami, pošírovaným chřestem a béarnskou omáčkou.

Restaurace Sou100
Praha 3, Štítného 625/11, Tel: 723 105 660

Žižkovská restaurace Sou100 v přůběhu května nabízí několik chřestových specialit. Krémová chřestová polévka, chřest v parmské šunce se zastřeným vejcem a holandskou omáčkou, vepřová panenka se zeleným chřestem, pečenými grenaille brambory a holandskou omáčkou, grilované kuřecí prso s tagliatelle s chřestem, parmezánem a žloutkem a hovezí flank steak s chřestem, hranolky a lanýžovou majonézou.

Restaurace George Prime Steak
Praha 1, Platnéřská 19, Tel: 226 202 599

Restaurace George Prime Steak nabízí v průběhu května chřestové speciality. chřestové Velouté s raviolou plněnou ricottou, chřest gratinovaný v mandlové krustě s omáčkou Beurre Blanc nebo grilovaný chřest s maltézskou omáčkou.

Restaurace Červený Jelen
Praha 1, Hybernská 1034/5, Tel: 735 123 647

Marek Fichler, šéfkuchař v Červeném Jelenovi, připravil v květnu pár specialit s chřestem. Chřestový krém s bramborovými noky, řeřichou, křepelčím vejcem a jikry ze pstruha nebo pečený chřest s bramborovými rösti, sušeným hovězím masem, šunkou a sýrovou omáčkou.

Chřest v doporučených restauracích v Praze

bílý chřest

Zelený chřest

Chřest v doporučených restauracích v Praze


Restaurace Praha 1 | Restaurace Praha 2 | Restaurace Praha 3 | Restaurace Praha 4 | Restaurace Praha 5 | Restaurace Praha 6
Restaurace Praha 7 | Restaurace Praha 8 | Restaurace Praha 9 | Restaurace Praha 10 | Restaurace Praha okolí

© 2008-2024 Restaurant-Guide, email: info@restaurant-guide.cz
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek
Pro majitele restaurací - chcete-li přidat svůj podnik nebo aktualizovat údaje, pošlete nám email

Facebook Instagram Google+ Pinterest Restaurant-guide.cz LinkedIn

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz