Restaurant-guide.cz

Kam na lanýže do restaurace v Praze

Konec roku bývá zpravidla sezónou lanýžů. Pokud jste milovníkem této houby, připravili jsme pro Vás přehled několika vybraných restaurací v Praze, kde si tuto exkluzivní lahůdku můžete dopřát čerstvou.

Lanýž je vzácná houba, která roste pod zemí v symbióze především s duby. Pěstování lanýžů je velmi obtížné, houba nemá nadzemní část, proto se k jejímu hledání využívají speciálně cvičení psi a prasata. Lanýž je výrazně aromatický a používá se jako koření. Nejznámější a nejdražší lanýže jsou lanýže zimní a ty rozlišujeme na černé lanýže (Tuber melanosporum) zvané též Périgordské lanýže nebo ještě dražší bílé lanýže (Tuber magnatum) zvané též Piemontské lanýže.

Lanýže se obvykle nastrouhané v malém množství přidávají k hotovým pokrmům na ochucení a do omáček. Nejčastěji se přidávají na těstoviny, italské risotto, vaječná jídla, steaky a tatarské steaky, paštiky, nádivky a další.

Doporučené restaurace v Praze:

Restaurace Rest
Praha 4, Podolské nábřeží 34/6, Tel: 273 130 230

Podolská restaurace Rest připravila na 10. a 15. prosince mimořádný večer zaměřený na lanýže. Vitello tonato s bílým lanýžem, pošírované vejce s bramborovým a houbovým koláčem a bílým lanýžem, nudle s parmezánem a bílým lanýžem, hovězí na víně a bylinkách a krémový dezert. V ceně 1.390 Kč je welcome drink a sklenička vybraného vína ke každému chodu.

Aromi La Bottega
Praha2, Mánesova 83, Tel: 22 725 514

Prodejna italských delikates nabízí lanýže. Nakoupit můžete jednak čerstvé lanýže, ale také lanýžový olej, lanýžovou sůl, lanýžový med, šťávu z lanýžů na mořské plody, lanýžové máslo a další produkty.

Lanýž

těstoviny s nastrouhaným lanýžem

Bílé lanýže

© 2008-2019 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autora a vlastníka stránek

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz