Restaurant-guide.cz

Zahradní restaurace v Praze

S příchodem léta a vlídného letního počasí se stávají atraktivními restaurace s možností posezení na zahrádce.

Vlahé letní večery strávené v příjemné zahradní restauraci s výhledem na Prahu ocení nejen váš blízký nebo obchodní partneři. V Praze je mnoho restaurací, které kromě dobré kuchyně disponují i příjemnou venkovní zahrádkou.
Často se jedná jen o pár stolů venku do ulice, které také potěší, ale je i dost restaurací s vlastní uzavřenou zahrádkou, kde vládne klid a můžete si zde vychutnat jedinečné pokrmy.
Zde vám představujeme některé z nich.

Restaurace Hergetova Cihelna
Praha 1, Cihelná 2b, Malá Strana, Tel: 296 826 103

Stylová restaurace Hergetova Cihelna se nachází přímo na břehu Vltavy na Malé Straně, v těsném sousedství Čertovky a Karlova mostu, na který je ze zahrádky restaurace krásný výhled. Restaurace nabízí vynikající speciality české i mezinárodní kuchyně, ryby a mořské plody, moravská i mezinárodní vína, plzeňské pivo a řadu koktejlů.

Restaurace Luka Lu
Praha 1, Újezd 33, Tel: 257 212 388

Balkánská restaurace Luka Lu na Malé Straně nabízí v letních měsících příjemnou a originální zahrádku ve dvoře. Vychutnat si zde můžete speciality balkánské a středomořské kuchyně. Venku se griluje, za ochutnání stojí speciality podniku, jehněčí nebo grilovaná chobotnice.

Restaurant Ungelt
Praha 1, Týn 638/5, Tel: 777 427 000

Luxusní restaurace Ungelt nabízí příjemnou letní zahradu přímo před restaurací
v Týnském dvoře. Ve stínu stromu a středověkých budov si zde můžete pochutnat na převážně francouzských specialitách, které zde připravuje šéfkuchař Petr John. Specialitou podniku jsou mořské ryby solené přírodním krápníkem.

Restaurace Villa Richter
Praha 1, Staré zámecké schody 6/251, Tel: 257 219 079

Restaurace Villa Richter nabízí fantastickou atmosféru zahrad Pražského hradu. Zahrádka restaurace s názvem Panorama Pergola je vsazena přímo mezi hradní vinice s nádherným výhledem na Prahu. Restaurace nabízí moderní českou
a mezinárodní kuchyni doplněnou o rozsáhlý výběr vín.

Restaurace La Gare
Praha 1, V Celnici 3, Tel: 222 313 712

Francouzská restaurace La Gare disponuje příjemnou letní terasou, na které můžete ochutnat některou z mnoha francouzských specialit, které zde připravuje šéfkuchař Jan Kvasnička a jeho tým. Ochutnejte salát z chobotnice, kohouta na víně, šneky nebo některý ze steaků z vyzrálého hovězího masa, který pro vás připraví na otevřeném grilu na dřevěné uhlí. Na zahrádce také můžete denně posnídat od 8:00 a o víkendech od 9:00.

Restaurace Mánes, Terrace Grill
Praha 1, Masarykovo nábřeží 1, Tel: 730 150 772

Terasa jedinečného komplexu Mánes posazeného na Vltavě na Masykovo nábřeží, nabízí příjemné posezení venku přímo u vody. Ochutnáte zde pokrmy středomořské kuchyně a speciality z grilu Josper na dřevěné uhlí. Solidní vinný lístek, na čepu pivo Svijany z tanku a bohatá nabídka koktejlů.

Potrefená husa Albertov
Praha 2, Na slupi 2102/2b, Tel: 236 071 028

Restaurace Potrefená husa na Albertově disponuje příjemnou letní zahrádkou
s otevřeným grilem, dětským koutkem a vlastním altánem na vinici, který je k dispozici na nejrůznější akce. Podnik snoubí českou kuchyni a styl pivnice s čepovaným Staropramenem.

Restaurace Terasa U Zlaté Studně
Praha 1, U Zlaté studně 166/4, Tel: 257 533 322

Noblesní restaurace Terasa u Zlaté studně, která se nachází těsně pod Pražským hradem, nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na Prahu ze své otevřené letní terasy. Šéfkuchař Pavel Sapík Vám zde nabídne speciality mezinárodní kuchyně. Podnik patří mezi nejlépe hodnocené v Praze.

Restaurace Kuchyň
Praha 1, Hradčanské náměstí 186/1, Tel: 736 152 891

Podnik ze skupiny Ambiente nabízí jedinečný pohled na Prahu z letní terasy Salmovského paláce na Pražském Hradě. Ochutnáte speciality inspirované staročeskou šlechtickou kuchyní, které si zde sami vyberete z hrnců v otevřené kuchyni. Plzeňské pivo z tanku na čepu.

Restaurace Mlýnec
Praha 1, Novotného lávka 9, Tel: 277 000 777

Restaurace Mlýnec se nachází v samotném srdci Starého města, s překrásnou vyhlídkou na Vltavu a především Karlův most, od kterého je vzdálena jen pár metrů.
V letních měsících je zde otevřena letní terasa s romantickou atmosférou. Šéfkuchař Marek Purkart a jeho zkušený tým pro Vás připravují denně degustační menu
o 5 a více chodech, v neděli sem můžete přijít na brunch. Restaurace má širokou nabídku vín českých i světových.

Restaurace Žofín Garden
Praha 1, Slovanský ostrov, Tel: 774 774 774

Restaurace Žofín Garden ze skupiny Zátiší Group provozuje celé léto krytou venkovní zahradu s příjemným výhledem na Vltavu. Můžete si pochutnat na specialitách z grilu a pokrmech mezinárodní kuchyně. K dispozici je dětský koutek a dětské hřiště.

Pivnice U Pinkasů
Praha 1, Jungmannovo nám. 15/16, Tel: 221 111 150

Zahrádka jedné z nejslavnějších pražských pivnic U Pinkasů nabízí celé léto příjemné posezení ve stínu chrámu Panny Marie Sněžné. Čepuje se zde tanková Plzeň.

Restaurace Le Grill
Praha 1, Hybernská 12, Hotel The Grand Mark, Tel: 226 226 126

Luxusní restaurace hotelu The Grand Mark disponuje vnitřní krásnou a prostornou zahradou. V letních měsících probíhá zahradní grilování každý večer. Restaurace nabízí sezónní speciality české i mezinárodní kuchyně, které pro hosty připravuje šéfkuchař Jaromír Hlavsa a jeho zkušený tým.

Restaurace Kalina Anežka
Praha 1, Anežská 12, Tel: 222 317 715

Restaurace Kalina Anežka se nachází přímo v areálu historického Anežského kláštera. V klášterní zahradě můžete posedět ve stínu staré lípy, šéfkuchař Mirek Kalina vám připraví některou ze svých specialit a Vít Hepnar doporučí dobré víno
z jejich bohatě zásobeného sklepa.

Restaurace Altány Kampa
Praha 1, Nosticova 2a, Tel: 257 007 681

Altány Kampa nabízí posezení venku na Kampě, přímo u vody na Čertovce. Příjemná zahrádka je obklopená hustou zelení vzrostlých stromů okolního parku. Vaří se zde česká a mezinárodní kuchyně a v letních měsících každý večer venku grilují. Čepují plzeňské pivo, míchají koktejly a nabízí široký výběr lokálních i zahraničních vín.

Plzeňská restaurace Anděl
Praha 5, Nádražní 114, Tel: 608 181 852

Plzeňská restaurace Anděl nabízí příjemnou zahrádku ve dvoře, na které si můžete vychutnat speciality tradiční i moderní české a mezinárodní kuchyně a plzeňské pivo
z tanku.

Potrefená husa Na Verandách
Praha 5, Nádražní 84/43, Tel: 257 191 200

Pivovarská restaurace Potrefená husa Na Verandách provozuje celé léto příjemnou uzavřenou zahrádku ve dvoře Smíchovského pivovaru. Podnik nabízí tradiční českou a mezinárodní kuchyni a styl pivnice s čepovaným Staropramenem z tanku.

Restaurace Salabka
Praha 7, K Bohnicím 2a, Tel: 778 019 002

Restaurace Salabka je součástí rozsáhlého komplexu včetně vlastního vinohradu, viničního sklípku a apartmánů v kopci nad Trojským zámkem u Botanické zahrady. Podnik disponuje příjemnou prostornou zahrádkou, sedět venku lze také v altánu přímo uprostřed vinice. Podnik se zaměřuje na středomořskou kuchyni a za ochutnání stojí právě víno z vlastní produkce.

Restaurace El Centro
Praha 1, Maltézské náměstí 9, Tel: 257 533 343

Španělská restaurace El Centro na Maltézkém náměstí disponuje příjemnou
a klidnou letní zahrádkou ve dvoře. Můžete zde ochutnat některé z mnohých španělských a jihoamerických vín, které mají v nabídce, společně s tradičními španělskými tapasy nebo výbornou paellou.

Restaurace Indian Jewel
Praha 1, Týn 6, Tel: 222 310 156

Indická restaurace Indian Jewel nabízí posezení na letní zahrádce, kde ve stínu stromů můžete ochutnat mnohé indické speciality.

Restaurace La Loca
Praha 2, Odborů 4, Tel: 221 595 364

Restaurace La Loca disponuje příjemnou a klidnou letní zahrádkou ve vlastním dvoře obrostlém zelení s fontánou. Radim Gerlich, šéfkuchař restaurace, připravuje speciality středomořské a blízkovýchodní kuchyně a tvoří zajímavé chuťové kombinace. Otevřeno denně již na snídaně.

Restaurace Kampa Park
Praha 1, Na Kampě 8b, Tel: 296 826 112

Prostorná letní zahrádka noblesní restaurace Kampa Park se nachází přímo na pražské Kampě, u paty Karlova mostu a nabízí krásný výhled na Prahu. Vaří zde speciality mezinárodní kuchyně.

Hoffmeister restaurant
Pod Bruskou 7, Praha 1, Tel: 251 017 111

Restaurace hotelu Hoffmeister se nachází v těsné blízkosti Pražského hradu. Romantická letní terasa nabízí možnost příjemného odpočinku v samém srdci Prahy s vynikající českou kuchyní. Restaurace disponuje širokou nabídkou vín českých
a světových.

Restaurace Rest
Praha 4, Podolské nábřeží 34/6, Tel: 273 130 230

Podolská restaurace Rest se nachází těsně u Vltavy a v teplých měsících nabízí posezení na příjemné zahrádce s výhledem na vodu. Podnik nabízí speciality středomořské kuchyně a výběr tapasů.

Restaurace CODA
Praha 1, Tržiště 9, Hotel Aria, Tel: 225 334 761

Luxusní restaurace CODA hotelu Aria nabízí v letních měsících překrásný výhled na střechy Malé Strany z otevřené terasy svého posledního patra. Šéfkuchař David Šašek připravuje mnoho specialit jak A la Carte tak i formou degustačního menu. Exkluzivní vstup do Vrtbovské zahrady, kde je možné pořádat večírky, svatby a další akce.

Café Louvre
Praha 1, Národní 22, Tel: 224 930 949

V letních mesících nabízí slavná kavárna Café Louvre posezení na prostorné letní terase ve dvoře. Dobrou snídani a kávu si zde můžete dát denně od 8:00 (víkendy od 9:00), každý den v nabídce obědové menu a mnoho specialit ze stálého jídelního lístku. Ochutnejte hovězí tataráček, krém z černého kořenu, králičí filety s bramborovými noky a omáčkou z kysaného zelí, burger s čedarem a slaninou nebo některý z jejich dezertů. Na čepu nabidnou pivo Bernard.

Pivovar Dva Kohouti
Praha 8, Sokolovská 88/55, Tel: 604 611 001

Pivovar ze skupiny Ambiente v Karlíně disponuje prostornou letní terasou ve dvoře. Vychutnáte si zde jejich výborný ležák 12° a navíc na čepu hostují další pivní speciály, převážně z produkce pivovaru Matuška. Na terasu navazuje další podnik od Ambiente, Grils, ze kterého si můžete objednat šťavnaté kuře z grilu.

Restaurace Potrefená Husa Bohnice
Praha 8 - Bohnice, Zhořelecká 514, Tel: 266 313 108

Potrefená husa Bohnice nabízí celé léto na prostorné letní terase speciality moderní české kuchyně. Ochutnejte třeba filírované husí prso, vepřové žebra Jack Daniels nebo grilovaná krkovička na chlebu. Podnik čepuje pivo z produkce pivovaru Staropramen včetně tankové nepasterizované 11°.

Restaurace Kandelábr
Praha 4, Štětkova 1638/18, Tel: 730 517 477

Vyšehradská restaurace Kandelábr nabízí posezení na prostorné zahrádce, na které také každý večer probíhá grilování. Podnik nabízí tradiční českou a mezinárodní kuchyni a čepuje plzeňské pivo z tanku.

Restaurace Hard Rock Cafe
Praha 1, Malé námestí 142/3, Tel: 224 229 529

Slavný americký řetězec Hard Rock Café, který provozuje pražskou pobočku v překrásné budově U Rotta, disponuje krásnou letní zahrádkou přímo na Malém náměstí hned vedle náměstí Staroměstského. Ochutnejte některý z jejich vyhlášených burgerů nebo letních drinků. Vlajkovou lodí podniku je "Legendary burger", který je z hovězího masa, plátku cheddaru, pečené cibulky, salátu, naložené okurky a rajčete.

Kozlovna Lidická
Praha 5, Lidická 20, Tel: 257 210 862

Smíchovská restaurace Kozlovna disponuje příjemnou letní zahradou ve dvoře, kde vám nabídnou z tanku Velkopopovického Kozla 11°, Černého Kozla a Nefiltrovaného Kozla 12°. V menu, které se zaměřuje převážně na tradiční českou kuchyni, nechybí tataráček, utopenci, pivní pomazánky, gulášek, svíčková, pečené šunkové koleno nebo kachna se zelím a knedlíkem. Z moderní kuchyně můžete ochutnat líčka dušená na pivu, burgery nebo zvěřinové ragú.

Restaurace Kalina Kampa
Praha 1, Říční 1, Tel: 266 315 961

Restaurace Kalina Kampa nabízí přes léto posezení před restaurací přímo u Vltavy. Šéfkuchař Mirek Kalina vám připraví některou ze svých specialit, vinný sklep bohatě zásobený.

Restaurace La Casa Trattoria V Jámě
Praha 1, V Jámě 8, Tel: 602 350 320

Italská restaurace La Casa trattoria V Jámě disponuje příjemnou letní zahrádkou ve dvoře. Podnik je zaměřen na tradiční italské speciality a převážně na ryby a mořské plody. Z aktuálního menu ochutnáte grilované kalamáry, grilovanou chobotnici se sicilskou caponatou, sashimi z tuňáka, Tagliatelle s plody moře, risotto s mušlemi Svatého Jakuba, mořský jazyk a srdcovky na víně a další speciality.

Restaurace Mama Shelter
Praha 7, Veletržní 20, Tel: 777 146 371

Restaurace holešovického hotelu Mama Shelter disponuje prostornou letní zahradou na které si můžete objednat burgery, hot dogy a jiné pivní speciality.

Restaurace Fabiano
Praha 6, Libocká 64/10, Tel: 220 560 495

Italská restaurace Fabiano v Liboci disponuje letní terasou s výhledem do zahrady, kde si můžete vychutnat některou z tradičních italských specialit a v létě navíc steaky z grilu.

Restaurace Speciál
Praha 1, Haštalská 12, Tel: 222 315 676

Restaurace Speciál v centru Prahy v Haštalské ulici disponuje příjmnou letní zahrádkou ve dvoře. Podnik nabízí piva z produkce Vinohradského pivovaru. Ochutnejte nefiltrovanou 11°, ležák 12°, jantarovou 13° nebo některý
z pivních speciálů, například APA a v letních měsících svrchně kvašené pšeničné pivo. Kuchyně je zaměřena a tradiční českou kuchyni. Specialitou podniku je svíčková s karlovarským knedlíkem a BBQ vepřová žebra.

Restaurace Santini Garden
Praha 1, Jánský vršek 13, Tel: 603 766 779

Restaurace Santini Garden na Jánském vršku nabízí krásnou zahradu schovanou mezi Malostranskými domky obrostlými břečťanem.

Gin Tonic Club
Praha 1, Navrátilova 11, Tel: 777 669 557

Stylový bar Gin Tonic Club disponuje klidnou letní zahradou ve vnitrobloku, kde si ve stínu stromů za pěkného počasí vychutnáte různé variace jednoho z nejslavnějších a nejrozšířenějších koktejlů na světě - Gin & Tonic. V tomto podniku vám nabídnou hned 200 druhů ginů z celého světa. Ke drinkům podnik nabízí výběr drobných barových tapasů, ale můžete přijít i na 5 chodovou degustační večeři, která je pravidelně dle sezóny obměňována.

Restaurace Na Václavce 32
Praha 5, Na Václavce 1079/32, Tel: 251 564 332

Restaurace Na Václavce disponuje přijemnou letní zahradou, na které si můžete vychutnat speciality tradiční české kuchyně. Vepřové kolínko, hovězí tataráček nebo steaky z grilu. Na čepu plzeňské pivo.

Restaurace Agave
Praha 1, Masná 2, Tel: 607 057 354

Mexická restaurace Agave disponuje příjemnou malou zahrádkou ve dvoře, kde vám nabídnou řadu skvělých mexických specialit a letní koktejly včetně vlastních signature drinků.


Zahrádky v okolí Prahy

Restaurace Pivovarský dvůr Chýně
Chýně, Hlavní 525, Tel: 724 878 700

Restaurace a pivovar Chýně se nachází u Prahy mezi Rudnou a Hostivicemi. Podnik produkuje vlastní pivo, které si můžete spolu se specialitami české kuchyně vychutnat na příjemné zahrádce. Velký dětský koutek přímo v zahradě. Přímo v pivovaru lze také zajistit ubytování.

Restaurace Hergetova Cihelna

Zahrádka v Luka Lu

Restaurant Ungelt

Restaurace Coda

Letní terasa U zlaté studně

Restaurace Kalina Anežka

Terasa restaurace Villa Richter

Restaurace hotelu Hoffmeister

Restaurace La Loca

Terasa restaurace Kampa Park

Restaurace Mlýnec

Altány Kampa

Zahrádka Indian Jewel

Zahrádka Rest v Podolí

Žofín Garden

Restaurace Fabiano

Restaurace Praha 1 | Restaurace Praha 2 | Restaurace Praha 3 | Restaurace Praha 4 | Restaurace Praha 5 | Restaurace Praha 6
Restaurace Praha 7 | Restaurace Praha 8 | Restaurace Praha 9 | Restaurace Praha 10 | Restaurace Praha okolí

© 2008-2019 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek

Facebook Instagram Pinterest Restaurant-guide.cz LinkedIn

Plastová okna Praha

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz