Restaurant-guide.cz

Zahradní restaurace v Praze

S příchodem léta a vlídného letního počasí se stávají atraktivními restaurace s možností posezení na zahrádce.

Vlahé letní večery strávené v příjemné zahradní restauraci s výhledem na Prahu ocení nejen váš blízký nebo obchodní partneři. V Praze je mnoho restaurací, které kromě dobré kuchyně disponují i příjemnou venkovní zahrádkou.
Často se jedná jen o pár stolů venku do ulice, které také potěší, ale je i dost restaurací s vlastní uzavřenou zahrádkou, kde vládne klid a můžete si zde vychutnat jedinečné pokrmy.
Zde vám představujeme některé z nich.

Restaurace Kuchyň
Praha 1, Hradčanské náměstí 186/1, Tel: 736 152 891

Podnik ze skupiny Ambiente nabízí jedinečný pohled na Prahu z letní terasy Salmovského paláce na Pražském Hradě. Ochutnáte speciality inspirované staročeskou šlechtickou kuchyní, které si zde sami vyberete z hrnců v otevřené kuchyni. Plzeňské pivo z tanku na čepu.

Restaurace Luka Lu
Praha 1, Újezd 33, Tel: 257 212 388

Balkánská restaurace Luka Lu na Malé Straně nabízí v letních měsících příjemnou a originální zahrádku ve dvoře. Vychutnat si zde můžete speciality balkánské a středomořské kuchyně. Venku se griluje, za ochutnání stojí speciality podniku, jehněčí nebo grilovaná chobotnice.

Restaurant Ungelt
Praha 1, Týn 638/5, Tel: 777 427 000

Luxusní restaurace Ungelt nabízí příjemnou letní zahradu přímo před restaurací
v Týnském dvoře. Ve stínu stromu a středověkých budov si zde můžete pochutnat na převážně francouzských specialitách, které zde připravuje šéfkuchař Petr John. Specialitou podniku jsou mořské ryby solené přírodním krápníkem.

Restaurace Altány Kampa
Praha 1, Nosticova 2a, Tel: 257 007 681

Altány Kampa nabízí posezení venku na Kampě, přímo u vody na Čertovce. Příjemná zahrádka je obklopená hustou zelení vzrostlých stromů okolního parku. Vaří se zde česká a mezinárodní kuchyně a v letních měsících každý večer venku grilují. Čepují plzeňské pivo, míchají koktejly a nabízí široký výběr lokálních i zahraničních vín.

Restaurace Kampa Park
Praha 1, Na Kampě 8b, Tel: 296 826 112

Prostorná letní zahrádka noblesní restaurace Kampa Park se nachází přímo na pražské Kampě, u paty Karlova mostu a nabízí krásný výhled na Prahu. Vaří zde speciality mezinárodní kuchyně.

Restaurace Mánes, Terrace Grill
Praha 1, Masarykovo nábřeží 1, Tel: 730 150 772

Terasa jedinečného komplexu Mánes posazeného na Vltavě na Masykovo nábřeží, nabízí příjemné posezení venku přímo u vody. Ochutnáte zde pokrmy středomořské kuchyně a speciality z grilu Josper na dřevěné uhlí. Solidní vinný lístek, na čepu pivo Svijany z tanku a bohatá nabídka koktejlů.

Potrefená husa Albertov
Praha 2, Na slupi 2102/2b, Tel: 702 035 145

Restaurace Potrefená husa na Albertově disponuje příjemnou letní zahrádkou
s otevřeným grilem, dětským koutkem a vlastním altánem na vinici, který je k dispozici na nejrůznější akce. Podnik snoubí českou kuchyni a styl pivnice s čepovaným Staropramenem.

Restaurace Terasa U Zlaté Studně
Praha 1, U Zlaté studně 166/4, Tel: 257 533 322

Noblesní restaurace Terasa u Zlaté studně, která se nachází těsně pod Pražským hradem, nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na Prahu ze své otevřené letní terasy. Šéfkuchař Pavel Sapík Vám zde nabídne speciality mezinárodní kuchyně. Podnik patří mezi nejlépe hodnocené v Praze.

Restaurace La Gare
Praha 1, V Celnici 3, Tel: 222 313 712

Francouzská restaurace La Gare disponuje příjemnou letní terasou, na které můžete ochutnat některou z mnoha francouzských specialit, které zde připravuje šéfkuchař Jan Kvasnička a jeho tým. Ochutnejte salát z chobotnice, kohouta na víně, šneky nebo některý ze steaků z vyzrálého hovězího masa, který pro vás připraví na otevřeném grilu na dřevěné uhlí.

Restaurace Mlýnec
Praha 1, Novotného lávka 9, Tel: 277 000 777

Restaurace Mlýnec se nachází v samotném srdci Starého města, s překrásnou vyhlídkou na Vltavu a především Karlův most, od kterého je vzdálena jen pár metrů.
V letních měsících je zde otevřena letní terasa s romantickou atmosférou. V kuchyni pro vás připravují denně skvělé speciality, o víkendu sem můžete přijít na brunch.

Restaurant Augustine
Praha 1, Letenská 12/33, Augustine Hotel, Tel: 266 112 282

Restaurace Augustine na svou příjemnou letní zahradu. V luxusním zázemí hotelu Augustine a Luxury Collection na Malé Straně si můžete užít snídaní, brunch nebo grilování. V letních měsících zde pořádají pravidelné grilovací večery.

Restaurace Tři Grácie
Praha 1, Novotného lávka 200/3, Tel: 778 961 971

Přímo na Novotného lávce u Vltavy s výhledem na Prahu máte možnost posedět na letní terase nedávno otevřené restaurace Tři Grácie. Bohatá nabídka vína z produkce Chateau Valtice, čepované plzeňské pivo a z kuchyně k ochutnání řada specialit, například burger s trhaným kachním masem, nebo výběr tapasů k vínu.

Plzeňská restaurace Anděl
Praha 5, Nádražní 114, Tel: 608 181 852

Plzeňská restaurace Anděl nabízí příjemnou zahrádku ve dvoře, na které si můžete vychutnat speciality tradiční i moderní české a mezinárodní kuchyně a plzeňské pivo
z tanku.

Restaurace Salabka
Praha 7, K Bohnicím 2a, Tel: 778 019 002

Restaurace Salabka je součástí rozsáhlého komplexu včetně vlastního vinohradu, viničního sklípku a apartmánů v kopci nad Trojským zámkem u Botanické zahrady. Podnik disponuje příjemnou prostornou zahrádkou, sedět venku lze také v altánu přímo uprostřed vinice. Podnik se zaměřuje na středomořskou kuchyni a za ochutnání stojí právě víno z vlastní produkce.

Restaurace Sanduga
Praha 8, Karlínské náměstí 238/6, Tel: 773 938 433

V karlínské restauraci Sanduga disponují příjemnou záhrádkou do ulice s výhledem na Karlínské náměstí. Podnik nabízí speciality mezinárodní kuchyně převážně ve fusion stylu, který kombinuje evropsko asijské speciality. Ale vyberete si také z bohaté nabídky sushi nebo můžete ochutnat to nejlepší od šéfkuchaře v jeho degustačním menu.

Potrefená husa Na Verandách
Praha 5, Nádražní 84/43, Tel: 257 191 200

Pivovarská restaurace Potrefená husa Na Verandách provozuje celé léto příjemnou uzavřenou zahrádku ve dvoře Smíchovského pivovaru. Podnik nabízí tradiční českou a mezinárodní kuchyni a styl pivnice s čepovaným Staropramenem z tanku.

Café Louvre
Praha 1, Národní 22, Tel: 224 930 949

V letních mesících nabízí slavná kavárna Café Louvre posezení na prostorné letní terase ve dvoře. Dobrou snídani a kávu si zde můžete dát denně od 8:00 (víkendy od 9:00), každý den v nabídce obědové menu a mnoho specialit ze stálého jídelního lístku. Na čepu nabídnou pivo Bernard.

Hoffmeister restaurant
Pod Bruskou 7, Praha 1, Tel: 251 017 133

Restaurace hotelu Hoffmeister se nachází v těsné blízkosti Pražského hradu. Romantická letní terasa nabízí možnost příjemného odpočinku v samém srdci Prahy s vynikající českou kuchyní. Restaurace disponuje širokou nabídkou vín českých
a světových.

Yalta Fusion & Bar
Praha 1, Václavské náměstí 45, Tel: 730 898 889

Restaurace Yalta Fusion & Bar na Václavském náměstí disponuje příjemnou letní zahradou a výhledem přímo na náměstí. Bohatý výběr burgerů a steaků na grilu, ale umí také připravit výbornou chobotnici.

Restaurace Kandelábr
Praha 4, Štětkova 1638/18, Tel: 730 517 477

Vyšehradská restaurace Kandelábr nabízí posezení na prostorné zahrádce, na které také každý večer probíhá grilování. Podnik nabízí tradiční českou a mezinárodní kuchyni a čepuje plzeňské pivo z tanku.

Restaurace La Casa Trattoria V Jámě
Praha 1, V Jámě 8, Tel: 602 350 320

Italská restaurace La Casa trattoria V Jámě disponuje příjemnou letní zahrádkou ve dvoře. Podnik je zaměřen na tradiční italské speciality a převážně na ryby a mořské plody. Z aktuálního menu ochutnáte grilované kalamáry, grilovanou chobotnici se sicilskou caponatou, sashimi z tuňáka, Tagliatelle s plody moře, risotto s mušlemi Svatého Jakuba, mořský jazyk a srdcovky na víně a další speciality.

Pivovar Dva Kohouti
Praha 8, Sokolovská 88/55, Tel: 604 611 001

Pivovar ze skupiny Ambiente v Karlíně disponuje prostornou letní terasou ve dvoře. Vychutnáte si zde jejich výborný ležák 12° a navíc na čepu hostují další pivní speciály, převážně z produkce pivovaru Matuška. Na terasu navazuje další podnik od Ambiente, Grils, ze kterého si můžete objednat šťavnaté kuře z grilu.

Restaurace CODA
Praha 1, Tržiště 9, Hotel Aria, Tel: 225 334 761

Luxusní restaurace CODA hotelu Aria nabízí v letních měsících překrásný výhled na střechy Malé Strany z otevřené terasy svého posledního patra. Šéfkuchař připravuje mnoho specialit jak A la Carte tak i formou degustačního menu. Exkluzivní vstup do Vrtbovské zahrady, kde je možné pořádat večírky, svatby a další akce.

Restaurace Hard Rock Cafe
Praha 1, Malé námestí 142/3, Tel: 228 880 818

Slavný americký řetězec Hard Rock Café, který provozuje pražskou pobočku v překrásné budově U Rotta, disponuje krásnou letní zahrádkou přímo na Malém náměstí hned vedle náměstí Staroměstského. Ochutnejte některý z jejich vyhlášených burgerů nebo letních drinků. Vlajkovou lodí podniku je "Legendary burger", který je z hovězího masa, plátku cheddaru, pečené cibulky, salátu, naložené okurky a rajčete.

Žebeerková Kozlovna
Praha 5, Lidická 20, Tel: 775 154 198

Smíchovská restaurace Žebeerková Kozlovna disponuje příjemnou letní zahradou ve dvoře, kde vám nabídnou z tanku Velkopopovického Kozla 11°, Černého Kozla a Nefiltrovaného Kozla 12°. Menu se zaměřuje převážně na tradiční českou kuchyni.

Restaurace Mama Shelter
Praha 7, Veletržní 20, Tel: 225 117 689

Restaurace holešovického hotelu Mama Shelter disponuje prostornou letní zahradou, na které si můžete objednat burgery, hot dogy a jiné pivní speciality.

Restaurace Public Chilli
Praha 1, Ovocný trh 12, Tel: 776 770 292

Stylová restaurace Public Chilli na Ovocném trhu disponuje příjemnou zahrádkou přímo na náměstí. Podnik nabízí bohatý výběr moderně pojatých specialit jihovýchodní Asie. Můžete se těšit na skvělé svěží jarní rolky s pečenou kachnou, nudle Pad thai, oblíbené Bun bo nam bo, taštičky Gyoza, kuřecí červené kari s kokosovou rýží, krevety v tempuře a mnoho dalšího.

Pivnice U Pinkasů
Praha 1, Jungmannovo nám. 15/16, Tel: 221 111 150

Zahrádka jedné z nejslavnějších pražských pivnic U Pinkasů nabízí celé léto příjemné posezení ve stínu chrámu Panny Marie Sněžné. Čepuje se zde tanková Plzeň.

Restaurace Fabiano
Praha 6, Libocká 64/10, Tel: 602 346 728

Italská restaurace Fabiano v Liboci disponuje letní terasou s výhledem do zahrady, kde si můžete vychutnat některou z tradičních italských specialit a v létě navíc steaky
z grilu.


Zahrádky v okolí Prahy

Olivův Pivovar
Dolní Břežany, Za Radnicí 739, Tel: 241 403 697

Olivův pivovar v Dolních Břežanech disponuje příjemnou letní zahrádkou na které si mužete vychutnat některý z jejich pivních speciálů, například za studena chmelený ležák Virgil nebo na léto ideální pšeničné pivo Gari. Z kuchyně ochutnejte hovězí tataráček nebo pikantní vepřová žebírka. Z příznivého letního počasí nepravidelné grilování.

Restaurace Pivovarský dvůr Chýně
Chýně, Hlavní 525, Tel: 724 878 700

Restaurace a pivovar Chýně se nachází u Prahy mezi Rudnou a Hostivicemi. Podnik produkuje vlastní pivo, které si můžete spolu se specialitami české kuchyně vychutnat na příjemné zahrádce. Velký dětský koutek přímo v zahradě.

Terasa restaurace Kampa Park

Zahrádka v Luka Lu

Restaurant Ungelt

Restaurace Coda

Letní terasa U zlaté studně

Terasa restaurace Villa Richter

Restaurace Bellevue

Restaurace hotelu Hoffmeister

Restaurace Mlýnec

Altány Kampa

Zahrádka Indian Jewel

Restaurace Fabiano

Restaurace Praha 1 | Restaurace Praha 2 | Restaurace Praha 3 | Restaurace Praha 4 | Restaurace Praha 5 | Restaurace Praha 6
Restaurace Praha 7 | Restaurace Praha 8 | Restaurace Praha 9 | Restaurace Praha 10 | Restaurace Praha okolí

© 2008-2022 Restaurant-Guide
Kopírováni obsahu webu je možné jen se souhlasem autorů a vlastníka stránek

Facebook Instagram Pinterest Restaurant-guide.cz LinkedIn

Plastová okna Praha

english version - Restaurant-guide.czRestaurant-guide.cz